втрати

У бою з окупантами загинув поет і військовий Юрій Руф

03.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Загинув Юрій Руф, поет, письменник, військовий, націоналіст. Про це у фейсбуці повідомила організація «Поклик Яру».

 

 

Юрій Руф служив у 24 окремій механізованій бригаді ЗСУ, на фронт пішов добровольцем. Він загинув під час бою з окупантами на Луганщині.

 

Юрій Руф (Юрій Романович) — поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту «Дух Нації», власник бренду «Ґвер». Автор збірок «Багряна лірика», «Час Революції», «На зламі епох».

 

Народився 1980 року в Бережанах на Тернопільщині. Був відомий критичними поглядами на традиційну українську поезію, де, за його словами, українців переважно зображають як бідних і нещасних.

 

Поезію Юрія Руфа включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

 

Як відомо, 24 березня у ході контрнаступу української армії загинув перекладач видавництва «Пломінь», історик та публіцист Сергій Заїковський. Внаслідок обстрілів загинув засновник видавництва «Орієнтир» Микола Кравченко

 

Також у місті Буча Київської області російські окупанти розстріляли викладача церковнослов’янської і грецької мови, історика та перекладача Олександра Кислюка.

 

Чільне фото: фейсбук Юрія Руфа