втрати

У бою з російськими окупантами під Києвом загинув перекладач Сергій Заїковський

26.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

24 березня, у ході контрнаступу української армії загинув перекладач видавництва «Пломінь», історик та публіцист Сергій Заїковський, позивний «Деймос». Про це видавництво повідомляє у своєму телеграм-каналі. 

«Талановитий український історик, перекладач, публіцист. Наш друг та ідейний сподвижник. Завжди з гострим поглядом, незмінною іронією та блискучою ерудицією. Не буде перебільшенням сказати, що без нього видавництва «Пломінь» не було б», — пишуть у видавництві. 

 

Сергій Заїковський був у протитанковому розрахунку, у складі протитанкового взводу батальйону «Азов» спільно з Денисом Котенком (позивний «Шкіпер») та ще третім хлопцем «Слов’яном». У  ході контрнаступу української армії, штурму села Лук’янівка, на лівому березі Києва, військові зустріли російські танки. У ході бою, постріл з російського танку влучив в місце неподалік, Сергій та Денис загинули на місці. «Славян» був уражений осколками та важко поранений. 

«Ми встигли чимало зробити разом, проте планували ще більше. Неопубліковані книги та збірки, непрочитані лекції та нерозказані історії — від індоєвропеїстики до нових правих. Після перемоги ми будемо продовжувати справу його життя. Загинув із честю, захищаючи Батьківщину. Навіки в строю!», — додають у Пломені. 

 

Сергій Заїковський, «Деймос» – перекладач книжок видавництв «Пломінь» та «Nuovi Arditi», публіцист та історик. Сергій переклав такі книжки як «Легіонерський канон» і «До позитивної критики» Домініка Веннера. 

 

Сергій закінчив історичний факультет Харківського національного університету імені Каразіна. Статті Сергія можна прочитати на сторці видавництва за посиланням. 

 

Денис Котенко, «Шкіпер» – ветеран російсько-української війни, брав участь у боях на Донеччині, зокрема, в операції зі звільнення Широкиного. Також Денис був героєм збірки спогадів «Широкинська операція» видавництва «Орієнтир». 

На час виконання операції був співробітником пресслужби Міністерства ветеранів України.  Денису Котенку було 25 років, у нього залишився маленький син.

 

Як повідомлялося раніше, внаслідок обстрілів загинув засновник видавництва «Орієнтир» Микола Кравченко

 

Також, у місті Буча, Київської області російські окупанти розстріляли викладача церковнослов’янської і грецької мови, історика та перекладача Олександра Кислюка.