злочини росіян

Російські окупанти розстріляли перекладача Арістотеля і Томи Аквінського

15.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

5 березня 2022 року у місті Буча, Київської області російські окупанти розстріляли викладача церковнослов’янської і грецької мови, історика та перекладача Олександра Кислюка. Про це повідомив архиєпископ Євстратій (Зоря) й Академічний храм святого апостола і євангеліста Іоана Богослова на Facebook-сторінках.

«5 березня у Бучі був вбитий мій викладач грецької мови Олександр Кислюк. Геніальний поліглот (складно сказати точно, скільки мов він знав і класичних, і сучасних) та людина складної життєвої долі. Його «це ж аоріст!» з інтонацією ніби говорить про подарований діамант запам‘ятав назавжди. Спочивайте з миром, Олександре Івановичу, вічна пам‘ять і Царство Небесне!», – написав архиєпископ. 

 

Олександр Кислюк був старшим викладачем кафедри теорії та історії держави і права Інституту політології та права Національного педагогічного Університету імені Драгоманова. 

Упродовж останніх двадцяти років викладацької й перекладацької роботи він написав низку наукових статей і переклав багато класичних творів зі стародавніх і сучасних іноземних мов: давньогрецької, латини, церковнослов’янської, англійської, французької і німецької, мав публікації з історії козацтва на основі латиномовних джерел.

 

Історик переклав українською «Політику» Арістотеля, «Анабазис» Ксенофонта, «Аннали» Тацита, «Богословські твори святого Юстиніана», повний церковно-слов’янський словник, твори Юстиніана й Томи Аквінського.

 

Нагадуємо, задокументовано щонайменше 35 атак на журналістів в Україні від початку Росією повномасштабної війни. Зокрема під час бойових дій під Миколаєвом загинув журналіст Віктор Дудар, а також внаслідок обстрілу загинув американець Брент Рено, відеожурналіст, колишній автор The New York Times. Також під Києвом внаслідок обстрілу загинули оператор американського телеканалу Fox News П’єр Закжевський і українська журналістка Олександра Кувшинова.

 

Крім того, як раніше повідомлялося, на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин.