втрати

В Ірпені російські війська вбили журналіста, який співпрацював з виданням The New York Times

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські окупанти в місті Ірпінь застрелили американського журналіста, який співпрацював з The New York Times, HBO, NBC та ViceNews. Ще один журналіст отримав поранення. Про це повідомив керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов у Facebook.

«Окупанти цинічно вбивають навіть журналістів міжнародних ЗМІ, які намагаються показати правду про безчинства російських військ в Україні»,  написав Нєбитов.

Жертвою російських окупантів став 51-річний Брент Ренауд. Іншого потерпілого журналіста зараз намагаються вивести із зони бойових дій.

«Звісно, професія журналіста передбачає ризик, втім громадянин США Брент Ренауд поплатився  життям за спробу висвітлити підступність, жорстокість та безжальність агресора»,  додав керівник поліції. 

 

Пізніше на подію відреагували й у The New York Times. У твіттері видання зазначило, що редакція сумує через смерть Брента Рено,  і наголосили, що наразі він не працює з газетою. Останній раз він отримував редакційні завдання від The New York Times у 2015-му, але досі зберіг відповідне посвідчення, яке і знайшли на його тілі.

 

 

Брент Рено — американський кінорежисер, журналіст, відеограф, лауреат нагород Пібоді та Дюпон. Брент Ренауд продюсував для HBO, NBC, Discovery, PBS, NYTimes і ViceNews, засновник «Little Rock. Rock Film Festival».

 

Режисер останні два десятиліття продюсував фільми та телевізійні програми разом зі своїм братом Крейгом. Брати відомі тим, що розповідають історії з гарячих точок світу, а їхні проєкти висвітлювали війни в Іраці та Афганістані, землетрус на Гаїті, політичні заворушення в Єгипті та Лівії, боротьбу за Мосул, екстремізм в Африці, картельне насильство у Мексиці та кризи молодіжних біженців у Центральній Америці.

 

Їхні роботи отримали багато найвищих нагород у телебаченні та журналістиці, зокрема нагороду Пібоді, дві нагороди Columbia DuPont, дві премії Overseas Press Club Award, премію Едварда Р. Мерроу, премію IDA, номінацію DGA на кращі режисери та кілька номінацій на Еммі.

 

Їхні фільми також отримали визнання критиків у Entertainment Weekly, Rolling Stone, Forbes, USA Today, New York Times, Filmmaker Magazine, Los Angeles Times та American Cinematographer.

 

Як раніше повідомлялося, у бою під Миколаєвом загинув журналіст з Львівської області Віктор Дудар. 

 

Крім того, у місті Каховка Херсонської області зник місцевий журналіст Олег Батурин.

 

Нагадаємо, Читомо та Український ПЕН реалізують медіапроєк «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), у якому розповідаємо історії зниклих і заарештованих журналістів російськими окупантами.