втрати

Російські війська вбили оператора телеканалу США й українську журналістку

15.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під Києвом внаслідок обстрілу загинули оператор американського телеканалу Fox News П’єр Закжевський і українська журналістка Олександра Кувшинова, яка теж була у складі команди Fox News. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у своєму телеграм-каналі.

«Оператор телеканалу FoxNews, громадянин Ірландії П’єр Закревський та українська журналістка Олександра Кувшинова загинули внаслідок артилерійського обстрілу з боку російсько-фашистських військ у північно-східній частині с. Горенка», – написав Геращенко.

 

П’єр Закжевський працював разом із кореспондентом Бенджаміном Холлом, якого поранили. Лікарям довелося ампутувати частину гомілки кореспондента, у нього уламкові переломи ніг.

 

Олександра Кувшинова була фотографинею, засновницею FUSION, працювала у компанії «Radioaktive Film» у Києві, у прес-службі Міністерства охорони здоров’я України, громадської організації «KRAЙ».

На телеканалі Fox News також зазначено про смерть колеги: 

 

«П’єр був убитий у Горенці, під Києвом, в Україні. Вчора П’єр був із Бенджаміном Холом і збирав новини, коли їхній автомобіль потрапив під вогонь», – зазначила виконавча директорка Fox News Media Сюзанна Скотт. 

 

Закжевський був фотографом та оператором, працював на Fox News в Іраці, Афганістані та Сирії, йому було 55 років.

«Жахливі новини: оператор Fox News П’єр Закжевський був убитий у тому ж місці,  де отримав поранення кореспондент Бенджамін Холл. Я довгий час співпрацював з П’єром, він був абсолютним професіоналом…», – написав також у дописі у твіттері ведучий телеканалу Джон Робертс.

 

Нагадуємо, задокументовано щонайменше 35 атак на журналістів в Україні від початку Росією повномасштабної війни. Зокрема під час бойових дій під Миколаєвом загинув журналіст Віктор Дудар, а також внаслідок обстрілу загинув американець Брент Рено, відеожурналіст, колишній автор The New York Times.

 

Крім того, як раніше повідомлялося, на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин.