* ESC - закрити вікно пошуку
Літературний вечір
На літературному вечорі в Азербайджані зібрали понад 15 тис. грн на допомогу українцям
20.03.2022В Азербайджані відбувся український благодійний літературний вечір, в межах якого зібрали близько тисячі азербайджанських манатів (приблизно 17 тисяч гривень) для допомоги Україні. Про це повідомила кураторка українсько-тюркських проєктів Марина Гончарук у своєму фейсбуці.
Кошти передадуть в оперативний штаб в Баку, звідки надсилають фінансову та гуманітарну допомогу в Україну та на допомогу українцям, які через вторгнення росії були вимушені виїхали в Азербайджан.
Окрім внеску за відвідування заходу гості мали можливість придбати «Стрічку миру» — браслет, сплетений з жовтих і синіх стрічок. Браслети волонтери почали плести з перших днів російського вторгнення, щоб висловити свою проукраїнську позицію, а згодом і для збору коштів на допомогу українцям.
«Я вважаю, що збір коштів для допомоги українцям в рамках проєктів культурної дипломатії дуже корисний, бо на цих заходах люди дізнаються більше про Україну і нашу культуру. Наприклад, азербайджанці мало знають про те, що одними з найвидатніших перекладачів і дослідників класика азербайджанської літератури Нізамі Ґянджеві були двоюрідні брати, один з засновників Кирило-Мефодіївського братства Микола Гулак і член Кирило-Мефодіївського братства Олександр Навроцький», — зазначила для УІК кураторка українсько-тюркських проєктів Марина Гончарук.
Вона додала, що заходи про українсько-азербайджанські літературні зв’язки активізує цікавість до більш ґрунтовного їх дослідження, до популяризації України в Азербайджані та залучення ширшого кола людей до підтримки України.
Керівниця оперативного штабу «Help Ukraine Baku» Лідія Шестак-Алієва зазначила про участь активістів оперативного штабу у мистецьких подіях в Баку, кошти з яких теж передають на допомогу вимушеним переселенцям з України.
Як відомо, у 2021 році в Азербайджані вийшла антологія української поезії та драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки.
Нагадаємо, кошти для допомоги збирають також в Польщі, Великій Британії та інших країнах.
Джерело: Український інститут книги
Чільне зображення: фейсбук Марини Гончарук
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості