біженці

Польський письменник виставив на аукціон свій рукопис задля допомоги дітям-біженцям

15.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польський письменник Радек Рак пожертвує кошти з продажу свого рукопису на допомогу українським біженцям. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

 

На аукціон виставлений рукопис роману «Легенда про зміїне серце або Друге слово про Якуба Шелю». Як повідомив автор, рукопис суттєво відрізняється від кінцевого видання. Наразі його ціна становить 7100 злотих.

 

«Казка про зміїне серце або Друге слово про Якуба Шелю» — це історія про селянські повстання проти польської шляхти у західних областях Галичини в першій половині ХІХ століття з домішками фантастики.

«Твори Радека Рака ювелірно поєднують магічний реалізм, побутовий роман і фентезі (із добре помітними етнічними мотивами) та часто інспіровані історією тих місць, де минули дитинство та юність автора. Народні легенди та міфічні істоти, міський простір і відомі персонажі з історії та літератури – все це сплітається в єдиний химерний світ, в якому не завжди збагнеш, де закінчується авторська уява і починаються неймовірні звиви реальної історії», — ідеться в анотації до роману.

 

Виручені кошти підуть на акцію «SOS дітям України», яка спрямована на допомогу дітям-біженцям, які лишилися без дорослих поряд.

 

Зазначимо, книжка «Легенда про зміїне серце або Друге слово про Якуба Шелю» мала вийти цього року у «Видавництві Жупанського».

 

Радек Рак — польський письменник-фантаст. Лавреат золотої винагороди Літературної премії імені Єжи Жулавського за 2017 рік, головної нагороди премії імені Єжи Жулавського та нагороди «Nike» за 2021 рік.

 

Як повідомлялося, польські видавці збирають книжки для українських дітей-біженців, а британські  — книжки та необхідні речі у наплічниках. Також у Грузії вийшла антивоєнна дитяча книжка, кошти з якої підуть на допомогу українським дітям.

 

Чільне фото: Damian KLAMKA/East News