дитяча література

Польські видавці збирають книжки для українських дітей-біженців

14.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польський фонд Fundacja Powszechnego Czytania (Фундація загального читання) створила ініціативу з передачі книжок українським біженцям. Про це повідомляють на сайті фундації.

 

Фундація — колектив із понад 20 польських видавців та розповсюджувачів — керує зусиллями з постачання книжок українським дітям-біженцям у Польщі та коштів українським видавцям.

 

«Перші зусилля були зосереджені на зборі пожертвувань книжок з картинками та книжок-розмальовок від польських видавництв — «книжок, які вам не потрібно читати», — сказала для Publishers Weekly генеральна директорка організації Марія Дескур.

 

Члени фонду зібрали контактну інформацію близько 40 українських видавництв дитячих і дорослих книжок. Українські видавці почали надсилати книжкові файли електронною поштою польським друкарям, які зголосилися надрукувати їх безкоштовно. 

 

Залежно від успіху зборів коштів, фонд сподівається сплатити українським видавцям від одного до трьох євро за кожну надруковану книгу. 

 

Організація має на меті продовжувати купувати дитячі книжки, залежно від зібраної суми, а всі витрати на друк, розповсюдження та координацію покриває польський бізнес. Дитяча література є пріоритетною.

 

Для народу Польщі, за словами Марії Дескур, війна «дуже близько». У той час як невідкладні потреби в їжі, житлі та медичній допомозі вирішують інші організації з допомоги, фонд Fundacja Powszechnego Czytania може запропонувати дітям емоційну підтримку за допомогою літератури. Оскільки видавці-члени фонду звернулися до своїх міжнародних партнерів, підтримка надходить і з-за меж Польщі.

 

Нагадаємо, британські видавці збирають речі для дітей з України. Також у Грузії вийшла антивоєнна дитяча книжка, кошти з якої підуть на допомогу українським дітям.

 

Джерела: The Bookseller, Publishers Weekly

 

Чільна ілюстрація: Sophie Blackall