біженці

Британські видавці збирають речі для дітей з України

04.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Два незалежних видавці створили ініціативу для допомоги дітям-біженцям з України: вони збирають наплічники з найнеобхіднішими речами. Про це повідомляє  одне з видавництв Little Toller Books.

 

Ініціатива має назву Packed with Hope («Упакований надією»), її автори Грейсі Купер з видавництва Little Toller Books та Кевін Даффі з Bluemoose Books. Наплічники, які отримають діти-біженці, містять добірку книжок, ліхтар на голову, зубну щітку, гребінець, грілку, багаторазові пляшки для пиття, блокноти, кольорові олівці, головоломки, шкарпетки, шапки й шарфи та інші необхідні речі.

 

Грейсі Купер зазначила: «Мої діти постійно запитують: «Чи може це статися з нами?». Ми не можемо просто залишитися осторонь. Викорінення сімей — це жахливо, і ми повинні бути в змозі якось допомогти».

 

Little Toller Books і Bluemoose мають на меті вкласти в наплічники щонайменше 30 000 книжок і запрошують видавців, книгарні та авторів дарувати книжки з картинками та  в м’яких обкладинках для дітей різного віку. Усі видання мають бути доступними для дітей, для яких англійська мова не рідна.

 

Наплічники мають чотири різні варіанти: 

 

  • для дітей до 4 років — жовтого кольору, з книжками-розмальовками, казками на ніч, 3D книжками, виданнями, що допомагають вчити абетку та рахувати, книжками про тварин та книжками без слів;

 

  • для дітей від 4 до 8 — синього кольору, з казками на ніч, простими книжками фактів, книгами-розмальовками, книжки для дітей початкового рівня вивчення англійської мови;

 

  • для дітей від 8 до 12 — зеленого кольору, зі збірками оповідань перед сном, книжками з фактами, зошитом для занять, пригодницькими англомовними романами, коміксами, енциклопедіями, розважальними виданнями;

 

  • для дітей від 12 до 16 — червоного кольору, зі збірками оповідань перед сном, книжками з фактами, зошитом для занять, пригодницькими англомовними романами, європейськими оповіданнями, коміксами, нон-фікшн літературою та кишеньковим словником.

 

«Ми знаємо, що робимо лише найменші жести. Але що, якщо щось у цьому рюкзачку викличе в когось посмішку? Що, як шестирічна дитина зможе заснути, слухаючи казку перед сном? Що, як тринадцятирічка зможе втекти в у вигадану історію? Ми впевнені, що наші друзі у видавничому світі підтримають нас», — додала Грейсі Купер. 

 

Усього видавництва планують зібрати та надіслати до сусідніх з Україною держав 10 тис. наплічників, для цього необхідно 75 тис. фунтів стерлінгів. Долучитися до збору коштів можна тут.

 

Як повідомлялося, «Видавництво Старого Лева» відкрило доступ до кількох дитячих книжок,  літературу для дорослих виклали у вільний  доступ Yakaboo та «Астролябія».

 

Джерело: The Bookseller

 

Чільне зображення: Little Toller Books