освіта у війну

На окупованих територіях росіяни штрафують за навчання дітей в українських школах

16.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На тимчасово окупованих територіях України росіяни виписують штрафи батькам, діти яких навчаються в українських школах. Про це повідомили на сайті Центру національного спротиву.

«Українські діти на тимчасово окупованих територіях продовжують навчатися в школах онлайн, але росіяни намагаються силою припинити це й загнати школярів до осередків пропаганди. Так, на тимчасово окупованих територіях створили “комісії в справах неповнолітніх”, які за допомогою фейкових судів виписують батькам штрафи за навчання дітей в українських школах», — йдеться в повідомленні.

 

За даними центру, комісії влаштовують рейди, особливо за місцями проживання дітей, які пропускають багато занять у «російських школах». Під час перевірок окупанти приділяють увагу ноутбукам, планшетам, за допомогою яких можуть навчатися діти.

 

Центр національного спротиву зауважує, що російські школи на окупованих територіях мають суто пропагандистський характер, саме тому росіянам важливо обмежити доступ дітей до освіти та занурити у світ «русского міра». У школах дітей русифікують, їм нав’язують світогляд кремля та його бачення історії.

 

Як повідомлялося, на окупованих територіях росіяни тримають дітей у школах як заручників. У тимчасово окупованому Маріуполі окупанти забороняють батькам заходити до шкіл, а дітей обшукують металодетектором.

 

Чільна світлина: panoramaed.com