Vivat

На тлі суду читачі розкупили книжку про Стуса

14.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За 4 дні продалися всі залишки книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директорка з маркетингу та комунікацій видавництва Vivat Катерина Аврамчук.

 

За її словами, знайти в наявності книжку зараз важко. Проте видавництво вже здало в друк новий наклад. Відтак видання доступне за передзамовленням. Новий наклад обіцяють на 27 липня.

 

«Віктор Медведчук хоче заборонити книжку, але його позов призвів до Ефекту Стрейзанд: спроба обмежити доступ до якогось контенту призвела лише до його активнішого розповсюдження», – написала Аврамчук.

 

За інформацією Кіпіані, на сьогодні читачі придбали уже близько 10 тис. примірників книжки.

 

Нагадаємо, що судове засідання у справі за позовом Віктора Медведчука проти Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat перенесли на 14 серпня. Воно відбудеться в Дарницькому районному суді Києва о 10:00.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Вахтанг Кіпіані розповів, що під час засідання 10 липня відбувалися так звані дебати, під час яких кожна сторона виступає зі своїми запереченнями, а інша сторона ставить запитання. Проте у п’ятницю тільки встиг виступити і отримати запитання адвокат Медведчука. Відтак суддя, пославшись на скорочений робочий день, перенесла засідання. Тому 14 серпня буде виступ адвокатів відповідача, а адвокат Медведчука ставитиме їм запитання. Адвокат Кіпіані припускає, що на це засідання суддя уже може прийти із готовим рішенням.

 

«Ми стоїмо на тому, що заборони в принципі не може бути, тому закликаємо людей просто купувати книжку і показувати, що вона для них важлива. Тому що, певною мірою, це теж впливає на хід процесу. На боці Медведчука за цей час не виступила жодна публічна фігура: жоден письменник, жоден діяч мистецтва. Та навіть політики залишились осторонь. Натомість з нашого боку є безліч достойних людей, які підтримують книжку, які її купують, про неї пишуть.

 

Все це робиться для того, щоб справа Василя Стуса жила в прямому і переносному сенсі. Тому книжка живе одним життям, а справа Стуса – це вже справа утвердження справедливості: хто переможе – Україна чи Медведчук?», – наголосив історик.

 

Нагадаємо: Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Перше засідання у цій справі відбулося у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

 

Генеральна директорка видавництва Viva Юлія Орлова вважає, що позов Медведчука є спробою тиску на свободу слова і друку.

 

Читайте також, що ховає в собі книжка про Стуса.