Василь Стус

Медведчук подав до суду на Кіпіані через книжку про Василя Стуса

30.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Один з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав до суду позов проти українського історика і журналіста Вахтанга Кіпіані. Про це Кіпіані написав на своїй Facebook-сторінці.

«Кум і пособник Путіна Віктор Медведчук подав на мене в суд щодо захисту своєї «честі», «гідності» та «ділової репутації» та «спростування недостовірної інформації» [лапки мої]. Мова іде про тексти з книги «Справа Василя Стуса», яку ми зробили разом з видавництвом Vivat (воно є співвідповідачем у цій справі)», — написав Кіпіані.

 

Медведчук вимагає заборонити продаж «Справи Василя Стуса», а також в судовому порядку визнати недостовірною фразу із книжки «…юрист Медведчук боявся КГБ чи просто завжди був циніком і аморальним типом?».

 

Перше засідання у цій справі відбудеться у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

 

Вахтанг Кіпіані — редактор видання «Історична правда», ведучий телепрограми «Історична правда, викладач Українського католицького університету Києво-Могилянської академії, засновник Музею-архіву преси. У його книжці «Справа Василя Стуса» зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині — Галузевий державний архів СБУ).

 

Раніше ми повідомляли, що з першого художнього фільму про Василя Стуса «Заборонений» видалили сцену останнього суду над письменником, у якому брав участь його адвокат Віктор Медведчук. Цей факт обурив українських культурних та громадських діячів.

 

Після цього творці картини пообіцяли дозняти епізод із Медведчуком. Адвокат політика Ігор Кириленко пригрозив їм судовим позовом, якщо у фільмі з’явиться «недостовірна інформація» про Медведчука.