Василь Стус

Творці фільму «Стус» обіцяють дозняти епізод із Медведчуком

11.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Студія UM-Group Production обіцяє дозняти епізод судилища Василя Стуса за участі адвоката  участі Віктора Медведчука. Про це творці фільму повідомили на своїй сторінці у Facebook.

 

«Ми визнаємо, що, видаляючи з останнього драфту сценарію серед іншого і цю сцену, ми не достатньо відповідально підійшли до аналізу її значущості для суспільства. Ми вдячні українцям за увагу до нашого проекту і впевнені, що з такою силою громадянського суспільства, як в Україні, ми здатні перемогти будь-які негаразди. Найближчим часом СЦЕНУ БУДЕ ДОЗНЯТО, про що ми повідомимо медіа окремим прес-релізом», – йдеться в офіційній заяві.

 

Як зазначають продюсери, сцена суду була видалена з останніх драфтів сценарію разом з ще двома десятками сцен.

 

«Зокрема, після розмови з сином поета (його позиція щодо “важливості” участі Віктора Медведчука в судилищі над його батьком додається відеофайлом наступним постом). Крім того, розуміючи, що картина виходитиме в прокат в розпал передвиборчої кампанії, ми не хотіли робити пам’ять про велику людину інструментом політичних впливів та аргументів», – коментують у студії.

 

Втім, розуміючи суспільну значущість теми, з огляду на кількість прохань з боку громадськості повернути сцену до фільму, студія за останню добу зібрали продюсерську групу, щоб розглянути можливість вшанувати суспільний запит за присутність в художній картині про поета епізоду суду за участі його адвоката.

 

«Створюючи біографічний фільм “Стус” ми перш за все ставили собі за мету розкрити постать українського поета та дисидента. Популяризувати його ім’я серед тієї частини української громадськості, яка не надто активно цікавилась його фігурою і значенням в українській історії (свідоцтвами тотального незнання імені Стуса є вуличні опитування)», – пояснили в студія UM-Group Production.

 

Як ми повідомляли, про те, що постаті Медведчука не буде у фільмі про Стусастало відомо завдяки акторові Геннадію Попенкові. Він передав слова учасників знімального процесу, які стверджують, буцімто «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом, в якій фігурував

Медведчук.

«У Медведчука небагато больових точок. Одна з них – Василь Стус» – мережі про вилучення

 

Чільне зображеня: Facebook / СТУС / Художній фільм про Василя Стуса