Стус

З фільму про Стуса викинули епізод із Медведчуком

11.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Зі стрічки про Василя Стуса вилучили сцену останнього суду над письменником, в якому брав участь його адвокат, теперішній політик Віктор Медведчук. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив актор Геннадій Попенко.

 

«Проходячи кастинг на фільм «Стус», я читав сценарій до фільму. У ньому була сцена останнього суду над Стусом. Саме того суду, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали. Але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову «провину». Хід справжнього адвоката-захисника», – розповів він.

 

Нещодавно ж актор дізнався, що сцени суду більше у фільмі немає. Цю інформацію підтвердили й актори, які грають у стрічці.

 

«Її прибрали зі знімального графіка, нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок», – підкреслив Попенко.

 

 

За словами учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом.

 

««Кіно – це плювок у вічність» (Ф.Раневська). Він боїться, що його запам’ятають помічником катів, а не Мінським переговорником», – заявив актор.

 

Продюсер картини Артем Денисов підтвердив, що сцену із Медведчуком видалили зі сценарію. Проте, за його словами, це зробили через необхідність скорочення хронометражу.

 

«Так, справді видалили. Але не тільки цю сцену, а й деякі інші. Перш за все тому, що сценарій спочатку передбачав майже 180 хвилин», – пояснив він.

 

 

Згідно зі синопсисом, художній повнометражний фільм «Стус» – це метафорична історія про яскраве життя і загадкову смерть найпотужнішого поета-шістдесятника, правозахисника, героя України – Василя Семеновича Стуса та його боротьбу із системою. Події фільму розгортаються у 1985 році, під час останньої спроби КДБ спокусити поета химерною «свободою».

 

Режисер стрічки – Роман Бровко, у головних ролях: Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Віталій Салій, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Катерина Вишнева, Діана Розовлян та ін.

 

Фільм знімає студія UM-Group Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прем’єру очікують 28 лютого 2019-го.

 

Раніше ми повідомляли, що волонтери створили віртуальний музей Стуса.

 

Чільне зображеня: Facebook / СТУС / Художній фільм про Василя Стуса