Василь Стус

Юлія Орлова: суд щодо книжки Кіпіані – це другий суд над Стусом

03.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дарницький суд розпочав розгляд справи щодо заборони продажу книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це повідомляє кореспондент Читомо.

Адвокат позивача, Віктора Медведчука, подав клопотання про перенесення слухання. Причина – його клієнт у відрядженні. Суд клопотання задовільнив. Розгляд справи перенесли на 13 грудня.

 

«Позивач не з’явився на засідання і це свідчить про його «повагу» не тільки до відповідачів, але й до українського суду. З іншого боку, перенесення слухання – це процедурний момент, який нам тільки на руку – матимемо більше часу на підготовку», – зазначає директорка видавництва Vivat Юлія Орлова. 

 

Також вона розповіла, що до підготовки лінії захисту у видавництві ставляться серйозно. Адвокати збирають архівні документи, які підтверджують: в книжці – ані слова наклепу. Vivat вже отримав підтримку літературної спільноти – Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, спілки Pen Ukraine.

 

«Цей процес – це другий суд над Василем Стусом. Стус свого часу програв. Ми маємо намір виграти. Видавництво Vivat не порушувало закон, не порушувало норми моралі. Довести це принципово для нас. Адже в той час, коли Віктор Медведчук «захищає свою ділову репутацію», ми захищаємо історичну правду», – стверджує дректорка видавництва Vivat, в якому вийшла книжка про Стуса.

 

У видавництві впевнені: вимога Віктора Медведчука про заборону документальної збірки Вахтанга Кіпіані – це не «захист ділової репутації», а спроба прямого тиску на свободу слова і друку в Україні. А в умовах незрілої судової системи рішення на користь Медведчука може стати негативним прецедентом для вітчизняних авторів, журналістів та істориків, які працюють над біографічними й історичними творами.

 

Як відомо, один з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав до суду позов проти українського історика і журналіста Вахтанга Кіпіані. Він вимагає заборонити продаж «Справи Василя Стуса», а також в судовому порядку визнати недостовірною фразу із книжки «…юрист Медведчук боявся КГБ чи просто завжди був циніком і аморальним типом?».

 

Раніше ми повідомляли, що з першого художнього фільму про Василя Стуса «Заборонений» видалили сцену останнього суду над письменником, у якому брав участь його адвокат Віктор Медведчук. Цей факт обурив українських культурних та громадських діячів.

 

Після цього творці картини пообіцяли дозняти епізод із Медведчуком. Адвокат політика Ігор Кириленко пригрозив їм судовим позовом, якщо у фільмі з’явиться «недостовірна інформація» про Медведчука.