пропаганда рф

На тимчасово окупованих територіях росіяни готують підручник з «класичної української мови»

01.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На тимчасово окупованих територіях України 1 вересня розпочалося з того, що окупанти привозять своїх вчителів і готують пропагандистську літературу. Про це повідомляють ЗМІ. 

Так, у росії готують підручник з «класичної української мови» для навчання у школах на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. 

 

Вихід підручника анонсував керівник мінпросвіти росії Сергій Кравцов на нараді президента російської федерації володимира путіна з урядом.

 

Як повідомляється, у школах так званих «ДНР» та «ЛНР» учні продовжать вивчати українську мову «як рідну або у вигляді факультативу».

 

«Для цього розроблені спеціальні навчальні плани, методичні матеріали, вчителі пройшли відповідне підвищення кваліфікації. Готується підручник “класичної української мови”», — повідомив Кравцов.

 

Ще раніше він заявив, що українські школи на окупованих територіях перейдуть на російські стандарти.

 

Водночас Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у коментарі Суспільному припустив, що російський підручник з «класичної української мови» буде таким, як і підручник української мови в радянські часи.

 

Крім того, мер Мелітополя Іван Федоров розповів, що окупанти планують привезти на територію тимчасово окупованої Запорізької області 500 вчителів з росії. 

 

«Ми чітко розуміємо, що вони не збираються навчати наших дітей, а зомбувати їх», — сказав Федоров.

 

За словами мера, росіяни назвали школу «режимним об’єктом». Вони намагаються обмежити права доступу батьків, а також збираються забирати мобільні телефони у дітей. 

 

Також у Луганській обласній адміністрації повідомляли, що на тимчасово окупованій Луганщині 1 вересня батьків змушували придбати прапорці росії й так званої «ЛНР», а з бібліотек вилучають українські книжки.

 

«У Сватовому під час урочистого шикування окупанти інсценували повітряну атаку з вибухами. А у Станиці Луганській перед першачками виступив так званий «міністр освіти лнр», якого до Луганська відправили з москви»,написали в Луганській ОВА.

 

Нагадаємо, що до 1 вересня на тимчасово окупованій території Луганської області окупанти підготували псевдоісторичну методичку. Вона має назву «Структурний план уроку на тему «Моя історія». У ГУР пишуть, що саме з цієї методички планують розпочинати навчання школярів на тимчасово окупованих територіях у новому навчальному році.

 

Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України колаборанти закликають навчати дітей за російською програмою та погрожують відбирати їх із сімей у разі незгоди.

 

Джерело: Суспільне, 24 канал, Луганська обласна державна адміністрація

Фото: Сергій Нужненко