Держкомтелерадіо

На видавців чекатимуть штрафи за недоставляння обов’язкових примірників книжок

05.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відтепер видавці за недоставляння або невчасне доставляння обов’язкового примірника книжок сплачуватимуть штрафи. Про це повідомляє Держкомтелерадіо.

 

Відповідно до вимог ст.8 Закону України «Про обов’язковий примірник документів», видавці зобов’язані забезпечувати своєчасне доставляння обов’язкових примірників видань у день виходу в світ першої частини тиражу в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2002 № 608.

 

Держкомтелерадіо наголошує на неухильності дотримання чинного законодавства України в частині своєчасного надсилання обов’язкових примірників видань, зокрема, до Книжкової палати імені Івана Федорова, яка здійснює державну бібліографічну реєстрацію та каталогізацію всіх без винятку видань, випущених в Україні, комплектацію і збереження повного і недоторканого фонду Державного архіву друку.

 

Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено «Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення».

 

Цей документ визначає порядок виконання норм Закону України від 12.01.2012 № 4319-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів» та ст.186 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими недоставляння або порушення строку доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів тягнуть за собою накладання штрафу на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 грн до 850 грн).

 

Нагадаємо, що з січня збільшилася сума штрафу за розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з території держави-агресора без дозвільних документів.