деколонізація

Набув чинності закон про деколонізацію

20.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вилучення з Реєстру окремих об’єктів культурної спадщини». Про це повідомили на сайті Міністерства культури й інформаційної політики.

Завдяки змінам до закону «Про охорону культурної спадщини» відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єктів культурної спадщини-символів російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.

 

«Позиціонування України як резиденції демократії, культури і свободи неможливе без позбавлення культурного простору від постколоніального баласту», – йдеться у пояснювальній записці.

 

Закон передбачає внесення змін до статтей 13, 15 та доповнення новою статтею 151 закону України «Про охорону культурної спадщини» шляхом розширення пам’яток, які не підлягають занесенню до Реєстру об’єкти культурної спадщини та доповненням критеріями віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики.

 

Завдяки закону зміниться список пам’яток, які не підлягають занесенню до Реєстру об’єктів культурної спадщини, а також доповнять критерії віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики.

 

Нагадаємо, низка громадських організацій закликала Верховну Раду ухвалити закон про заборону пропаганди російської імперської політики та деколонізацію топоніміки.

 

Як відомо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про деколонізацію гуманітарної сфери України.

 

Чільне фото: ukrainer.net