книгарня

Найбільшу американську мережу книгарень придбали за $638 млн

09.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Найбільшу американську компанію із продажу книжок Barnes & Noble продали за 638 мільйонів доларів. Про це повідомляє The New York Times.

 

Компанію купив гедж-фонд Elliott Advisors. Це одразу заспокоїло видавців і агентів, що найбільша мережа книжкових магазинів у Сполучених Штатах може занепасти після одного із найбільш неспокійних періодів у своїй історії.

 

Про продаж оголосили 7 червня вранці, після місяців спекуляцій з приводу майбутнього Barnes & Noble.

 

У червні 2018 року Elliott Advisors уже купила британську мережу книжкових магазинів Waterstones. Виконавчий директор Waterstones Джеймс Даунт тепер виступатиме і як CEO Barnes & Noble і базуватиметься в Нью-Йорку.

 

Продаж розпочне надзвичайно нову главу у 40-річній історії Barnes & Noble, яка у 1971 році складалася з одного книжкового магазину у Манхеттені і переросла у національну мережу супермаркетів.

 

У 1990-х роках Barnes & Noble називали жадібним корпоративним гігантом, який знизив ціни на книжки до мінімумів. З цим не могли змагатися його конкуренти. Відтак компанія долучилася до витіснення незалежних книжкових продавців по всій території Сполучених Штатів.

 

Проте останнім часом Barnes & Noble був виснажений потужністю інтернет-магазинів, таких як Amazon, і щосили намагався бути прибутковим. За останні 10 років компанія закрила понад 150 магазинів, залишивши 627.

 

Читайте також про пивно-книжкову крамницю в Індіанаполісі.