зіни

Найцікавіші зіни з ПРИНТ ФЕСТУ 4/100

20.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

ПРИНТ ФЕСТ 4/100 – це щорічний фестиваль друкованої графіки, який відбувається на різних локаціях Києва і ставить собі за мету розвиток спільноти принтмейкерів. Цього року фестиваль відвідали відомі українські студії, незалежні митці та гості з ЄС. Також на фестивалі свої видання презентували автори та видавництва, які займаються створенням зінів. Сьогодні ми покажемо вам найцікавіші роботи. Деякі з них можна придбати, а решту – переглянути в бібліотеках або приватних колекціях.

ВОНО

Міждисциплінарне видання з критичним поглядом на події у сучасній культурі та художній освіті. Чіткіше, ніж твір мистецтва. Більше, ніж просто газета. Друковане видання ВОНО засноване студентками-мистецтвознавицями Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури (Київ) у вересні 2016 року. Газета виходить тиражем 500 примірників із періодичністю приблизно раз на місяць, поширюється у мистецьких інституціях і бібліотеках Києва, Львова, Харкова, Одеси, Ужгорода, Херсона. І все це зовсім безкоштовно.

ЭТО ЗИН

Видання «Это зин» виходить невеликим тиражем і розповідає свою історію за власними правилами. Його автор, Олексій Дівісенко, створює зіни сам і допомагає в цьому іншим. За його словами, одна й найприємніших переваг власного готового зіну — відчуття виконаної роботи, яка дає кар’єрне зростання. Зіни — це хороший метод для розвитку креативного мислення. Вони можуть стати першою сходинкою в літературі.

GON

Це київський самвидав, збірка альтернативних коміксів. За словами авторів, їхні зіни дають можливість вільно проявити себе у форматі коміксу, пофантазувати, поекспериментувати або просто подуріти. Вони намагаються розвивати альтернативні стилі, шукати й мотивувати нових, цікавих вітчизняних авторів.

БІБЛІОТЕКА 665

Шість шість п’ять — це ідея, що виникла в головах двох друзів у 2010 році й з часом виросла в команду вуличних художників. У різний час до цієї команди входило від 2-ох до 8-ми учасників із Запоріжжя, Києва та Криму.

 

За словами авторів, цей проєкт прикрашає місто, але інколи місто прикрашає нас, тому вони хотіли б, щоб за допомогою творчості люди більше усвідомлювали себе і місце, в якому вони живуть, справи, якими варто займатись і сенси, яким варто надавати значення.

ГІПЕРТЕЛІЯ

«Гіпертелія» — ще одне відоме видавництво, в зінах якого можна знайти оповідання, авторські стікери, фотозіни, збірки з ілюстраціями молодих художників. Такі роботи виходять тиражем від 5 до 100 екземплярів. Наприклад, зін «МММММ» — компіляція нефігуративного мистецтва, де під однією обкладинкою зібрані 35 різних художників. «МММММ» — це про мимрення, про невизначеність, про недоговорене і не сформульоване.

ТАК ВИЙШЛО ZINE

Так вийшло zine пропонують стороннім авторам опублікувати свою роботу в їхньому офлайн-просторі. Неважливо навіть, наскільки довго малює автор, який у нього рівень та стиль. Туди можна приносити все, що друкується — графіка, фото, тексти та інше. Автори хочуть, щоб усі мали можливість вільної публікації робіт не тільки для онлайн-фоловерів.

BLACK NOSE STUDIO

Це творче об’єднання, до якого входять Олена Дяченко та Ірина Добровинська. Вони займаються принтами різних видів: ліноритами, гравюрами на пластику, монотипіями, малюнками, ілюстраціями, а останнім часом і зінами.

 

Всього на фестивалі були представлені три їхні зіни: «Кусь» (збірка слів власників собак за мить до собачої сутички), «Фуршет» (підслухане на відкриттях художніх виставок) та Battle with the wine bottle (автобіографічна історія відкриття пляшки з вином).

 

Читайте також: Ситодрук, гості з ЄС і зіни — як у Києві проходив ПРИНТ ФЕСТ 4/100

 

Фото з ПРИНТ ФЕСТ 4/100