Наталя Ворожбит

Наталя Ворожбит стала лауреаткою Премії імені Довженка

11.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Режисерка, сценаристка та драматургиня Наталя Ворожбит отримала Премію імені Олександра Довженка. Про це йдеться в указі Володимира Зеленського про присудження премії, який опублікували на сайті президента.

У документі зазначається, що премію присудили Ворожбит за «видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва», а сума грошової винагороди у 2021 році складає 200 тисяч гривень.

 

Наталя Ворожбит — режисерка, сценаристка та драматургиня. За її сценаріями створені фільми «Кіборги», «Дике поле», а також телевізійний серіал «Спіймати Кайдаша».

 

У 2020-му Ворожбит випустила перший фільм як режисерка – стрічка «Погані дороги» отримала відзнаку на «Тижні критики» Венеціанського кінофестивалю і три нагороди української премії кінокритиків «Кіноколо». Також Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Women In Arts у 2020 році.

 

Цього року у «Видавництві Анетти Антоненко» також вийшла друком п’єса Ворожбит «Погані дороги».

 

Державна премія України імені Олександра Довженка — нагорода, яка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія заснована з нагоди 100-річчя від дня народження письменника та режисера Олександра Довженка.

 

Як відомо, минулого року Премія Довженка не присуджувалась, а у 2019-му році її лауреатом став кінорежисер Сергій Лозниця за створення фільму «Донбас».

 

Раніше повідомлялося, що фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав гран-прі журі в категорії документального кіно 47-го Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі (SIFF).

 

Чільне фото: elle.ua