Наталя Ворожбит

Фільм за п’єсою Наталії Ворожбит представлятиме Україну на премії «Оскар»

25.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фільм драматургині та режисерки Наталі Ворожбит «Погані дороги» представлятиме Україну на 94-й премії «Оскар» Американської академії кіномистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського оскарівського комітету.

Цього року обирали фільм від України 11 членів комітету. Три члени комітету не мали права голосувати через конфлікт інтересів, як члени творчої групи та дистриб’ютор фільмів-кандидатів. Фільм «Погані дороги» отримав 5 голосів та додатково 3 бали, згідно з правилами Українського Оскарівського комітету. На голосуванні були такі стрічки: «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова, «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Чому я живий» Віллена Новака.

 

Художній фільм «Погані дороги» складається з чотирьох новел. Події відбуваються у 2015 році на дорогах Сходу України. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни.

«Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, у кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи», − прокоментував рішення Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк.

 

Наталя Ворожбит — режисерка, сценаристка та драматургиня. За її сценаріями створили фільми «Кіборги», «Дике поле», телевізійний серіал «Спіймати Кайдаша».

 

У 2020-му вийшла стрічка «Погані дороги», де Ворожбит вперше стала режисеркою. Стрічка отримала відзнаку на «Тижні критики» Венеціанського кінофестивалю і три нагороди української премії кінокритиків «Кіноколо». Також Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Women In Arts у 2020 році.

 

Цього року у «Видавництві Анетти Антоненко» також вийшла друком п’єса Ворожбит «Погані дороги». Нещодавно Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Довженка.