марися нікітюк

Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»

26.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кінорежисерка, письменниця і сценаристка Марися Нікітюк пише сценарій до свого нового фільму  «@lolita2012». Про це повідомили на сайті Національної спілки кінематографістів України.

Сценарій створюють за мотивами роману Володимира Набокова «Лоліта» (1955). Головною героїнею стане сучасна українська дівчина-підліток, події стрічки розповідатимуть від першої особи. Ідея нового повнометражного фільму виникла під час зйомок фільму «Коли падають дерева», де вона працювала з 4-літньою акторкою Сонею Халаімовою.

 

«Я була вражена енергією та харизмою Соні. Її ангельське обличчя в поєднанні з неймовірною органікою й характером «маленького чортеняти» мене заворожили. Саме тоді й подумалося, що коли вона підросте, зняти б із нею сучасний варіант «Лоліти», – пригадала Марися Нікітюк.

 

Для написання сценарію Нікітюк спілкується з дітьми та їхніми батьками, досліджуючи, з чим вони сьогодні стикаються, як впливають на них соціальні мережі, комп’ютерні ігри, травматичне середовище, економічні скрути. В ексклюзивному коментарі Читомо Марися Нікітюк розповіла, що кілька місяців тому вона почала опитування:

 

«Наразі ми опитуємо дітей віком 8-13 років та їх батьків або дорослих поки лише з міст. Частину інтерв’ю ми записуємо, частину − ні, коли учасники проти, тема складна. Звісно, опитування відбувається лише зі згоди батьків, часто за їх присутності. Опитування я проводжу сама або з оператором. Але потім ми аналізуємо зібраний матеріал з психологами. Також психологи та соціологи, які з нами співпрацюють діляться анонімно випадками, що самі знають». 

 

Консультації з психологами проводитимуть також під час роботи над сценарієм, зйомками. Режисерка зазначає, що темою майбутнього фільму стане те, «як бути дівчинкою у сучасній Україні», а також вплив соціальних медіа та травматичного оточення на формування дітей.

 

«Зараз я занурююсь у тему і реальних прототипів, їх життєві обставини, у світ сучасних дітей, що на них впливає, що формує наступне покоління. Це насправді важливо», − переконана вона.

 

Марися Нікітюк не виключає, що під час роботи над стрічою чи після прем’єри така тема може стати резонансною у публічному дискурсі: «Це може статися, а може і ні». 

 

Додамо, проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Марися Нікітюк (1986) − українська кінорежисерка, сценаристка, письменниця, драматургиня. У 2018 році вийшов її фільм «Коли падають дерева», у 2019 − «Додому», до якого з Наріманом Алієвим написала сценарій. Крім того, триває робота над її фільмом «Я, Ніна».

 

У 2015 році вийшла її книжка для дітей«Книга баванок або історії чарівного Тойто» (видавництво Glowberry). У 2016 році − збірка оповідань «Безодня», у 2019 − роман «Можливо, завтра» (видавництво Анетти Антоненко).

 

Додамо, нещодавно письменник та сценарист Михайло Бриних разом з режисером Іваном Тимченком розпочали роботу над сценарієм фільму «Рейтинг Адама». Крім того, триває робота над створенням фільму за сценарієм Ірени Карпи.