Григорій Сковорода

Нацбанк святкує ювілей Сковороди і видає пам’ятні 500 грн

29.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди в обігу з’явиться нова пам’ятна банкнота. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку України.

 

Купюра номіналом 500 гривень з оновленим дизайном вводиться в обіг 29 грудня. Вона зберігає зовнішній вигляд попередньої банкноти, але має важливу відмінність – на її лицьовому боці на місці водяного знака нанесено трафаретним друком спеціальною оптично-змінною фарбою офіційну символіку до святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди – «Світ Сковороди». Цей напис поступово змінює колір, залежно від кута нахилу банкноти (від світло-зеленого до темно-зеленого).

 

«Григорій Сковорода – унікальна, неординарна, яскрава особистість, а його творчість залишається актуальною впродовж століть. Він вважав, що головне в житті – свобода, яка сьогодні – безцінний скарб для кожного українця! Святкування його ювілею – одна з ключових культурно-мистецьких подій 2022 року», – прокоментував заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

 

Придбати пам’ятну банкноту можна у банках-дистриб’юторах (АТ АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «АБ “РАДАБАНК”», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ КБ «ПриватБанк»). Її вартість становитиме 541 грн (у конверті) та 554 грн (у подарунковій упаковці).

 

Нагадаємо, Укрпошта випустила марки до 300-річчя Сковороди

 

Читайте також, У мережу виклали документальний фільм про Григорія Сковороду