шрифти

Національний художній музей отримав власний шрифт

21.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Для Національного художнього музею України розробили новий унікальний шрифт. Ребрендинг закладу здійснює banda.agency, повідомляється на сайті агентства.

 

У banda.agency зізналися, що найперше привчили себе, а також поставили задання навчити країну — називати Національний художній музей України — NAMU — National Art Museum of Ukraine.

 

«Тому що коли тобі є що розповісти про свою історію і своє мистецтво, і ти готовий розповідати про нього світу, то і робити це варто мовою світу», — пояснили в агентстві.

 

 

Оскільки новий знак і вся комунікація, окрім всього іншого, мала одночасно символізувати і довгу історію, і сьогодення, і демонструвати національну ідентичність і, звичайно, бути про мистецтво, команда зійшлася на тому, що основою айдентики NAMU має стати шрифт.

 

Відтак шрифтовий дизайнер Дмитро Растворцев створив персональний шрифт Національного художнього музею України – NAMU Font.

 

 

NAMU Font існує у семи варіаціях накреслення, кожна з яких відповідає за окрему епоху розвитку української культури та мистецтва: починаючи з 16 ст. і закінчуючи сучасністю. Сьоме накреслення – це сукупність всіх варіацій, симбіоз часів та поглядів і основа нової айдентики NAMU.

 

У banda.agency розповіли, що збирали важливі символи з художніх творів, ікон, альманахів, журналів, листів та креслень.

 

 

«Мабуть, неможливо знайти бодай одну літеру шрифта, за якою не ховалася б велика історія. Власне, так само, як і з творами в експозиції музею», — запевнили творці шрифта.

 

Namu Font залишиться у вільному доступ.

 

 

Визначившись з логотипом, команда взялася розробити систему айдентики. За словами розробників, в айдентиці знак NAMU стає основним впізнаваним елементом.

 

«Новий логотип NAMU стає тлом для героїв картин, скульптур та всього, що можна знайти в музеї. Висуваючи твори на передній план, ми наче знайомимо людей з героями, підкреслюючи їхню унікальність, красу, те, що вони досі цікаві та актуальні. А ще, ми дозволили собі невеличку зухвалість: змінили масштабність творів, познайомили героїв різних картин у спільних матеріалах, відформатували так, як підказала композиція макетів. Ці прийоми дали можливість поглянути на звичне для багатьох мистецтво під інакшим кутом, з іншої відстані, в незвичному контексті», — розповіли в агентстві.

 

«Фактично, таким чином ми зробили нову айдентику NAMU суто з українського мистецтва», — резюмували розробники.

 

Днями ми повідомляли, що з’явився зразок шрифтів «День Святого Томоса».

 

Нагадаємо, що влітку у вільний доступ виклали шрифт бренду Ukraine Now.

 

Також читайте про «живі» кириличні шрифти від українських дизайнерів.