злочини росії

Ув’язнена росією українська журналістка Данилович оголосила голодування

22.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Незаконно ув’язнена російськими окупантами в Криму громадянська журналістка Ірина Данилович оголосила про початок сухого голодування на знак протесту проти ненадання їй медичної допомоги. Про це повідомив голова правління КримSOS Олексій Тільненко.

У своїй заяві Ірина Данилович повідомила, що протягом 4 місяців у Сімферопольському СІЗО їй не надають лікування. Увесь цей час журналістка страждає через порушення слуху і нестерпний біль у лівому вусі. Ірина Данилович, яка за фахом є медсестрою, вважає, що такі симптоми можуть свідчити про перенесений мікроінсульт. Попри очевидну потребу в медогляді окупанти відмовляються надавати їй медичну допомогу.

 

«Вимагаю припинити знущання з мене, й оголошую сухе голодування з 21.03.23 08 год до моменту організації мені діагностики та початку лікування, або до моменту моєї біологічної смерті», — написала журналістка у листі.

 

 

Раніше батько ув’язненої журналістки Броніслав Данилович повідомляв, що Ірина Данилович знепритомніла під час етапування до незаконного «суду».

 

29 квітня 2022 окупанти затримали Ірину Данилович. Данілович інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф).

 

Наприкінці 2022 року російський суд у Криму засудив Данілович до 7 років позбавлення волі.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянської журналістки Ірини Данилович