англійський переклад

Нідерландський видавець тестує ШІ для перекладу на англійську

05.11.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво Veen Bosch & Keuning (VBK) у Нідерландах планує використовувати технології штучного інтелекту (ШІ) для перекладу книжок на англійську. Про це повідомила комерційна директорка видавництва Ванесса ван Гофвеген.

Наразі планується тестовий переклад популярної художньої літератури, права на яку не продали для перекладу англійською. Окрім того, продавати права на книжки, перекладені з допомогою ШІ, у видавництві не планують.

Також у видавництві зазначили, що автори дали згоду на те, щоб їхні книжки експериментально переклав ШІ.

 

«Планується один етап редагування, і автори дали на це свою згоду. Ми не створюємо книжки за допомогою ШІ, адже весь процес починається і завершується людськими діями», — каже комерційна директорка.

 

Однак перекладачі вже висловлюють своє занепокоєння щодо цього експерименту.

 

«Це тривожні новини. На початку цього року ми виявили, що третина літературних перекладачів вже втрачає роботу через ШІ. Цей тиск на доходи перекладачів ставить під загрозу нашу здатність забезпечити себе в дуже нестабільній індустрії», — зазначив голова Асоціації перекладачів при Товаристві авторів у Великій Британії (Society of Authors) Іан Джайлс.

 

VBK є одним з найбільших та найвідоміших видавництв у Нідерландах. Його заснували у 2003 році, об’єднавши дві відомі компанії — Veen та Bosch & Keuning. 

 

На початку 2024 року компанію VBK придбало одне з найбільших та найвідоміших видавництв у світі — Simon & Schuster. 

 

Як повідомлялось, у Великій Британії 36% перекладачів втратили роботу через генеративний ШІ, а понад три чверті вважають, що нова технологія негативно вплине на їхні майбутні доходи.

Нагадаємо, у 2024 році в Україні вперше видали свідоцтва про реєстрацію авторського права на твори, до яких включені зображення, створені за допомогою (ШІ).

 

Читайте також: Авторське право та ШІ: хто власник і як захистити творчість

 

Чільне фото: Freepik

Джерело: The Bookseller