Ніл Ґейман

Ніл Ґейман підтримує страйк Гільдії сценаристів США

21.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британський письменник Ніл Ґейман долучився до страйку Гільдії сценаристів США (Writers Guild of America, WGA).

Основною вимогою страйку є перегляд заробітних плат через появу стримінгових сервісів на ринку праці та зміни в контрактах через використання штучного інтелекту в роботі сценаристів.

 

«Я одяг червону футболку вперше з 1987 року. Я член WGA. Я страйкую. Я переймаюся своїми творами, але зараз я тут, я не працюю, доки ми не отримаємо хороший контракт, тому що мене хвилює майбутнє WGA, майбутнє молодих письменників. Я хочу світ, у якому штучний інтелект не пише сценаріїв і не намагається це зробити. Я хочу світ, у якому молоді письменники навчаться робити телебачення. І я хочу світ, у якому ми отримуємо справедливу винагороду за те, що транслюють завдяки нам», — написав Ґейман.

 

 

Згодом письменник закликав долучатися до страйку. Наразі Ґейман є шоураннером кількох окремих серіалів: «Добрі передвісники» та «Американські боги», спін-оффу Anansi Boys на Amazon і «The Sandman» на Netflix.

 

 

Страйк «Відкласти олівці» (Pencils Down) триває з 2 травня 2023 року. Гільдія сценаристів США звернулася до Альянсу виробників кіно й телебачення з вимогою укласти нову угоду, адже на ринку з’явилися стримінгові сервіси компаній Netflix, Apple, Amazon, Disney, Discovery-Warner, NBC, Paramount. Сценаристи не отримують гідної заробітної плати за свою роботу, адже стримінги використовують їхні послуги за менші гроші, ніж кіно- та телевізійна індустрія.

 

Попередній страйк сценаристів відбувся в 2007 році.

 

Нагадаємо, нещодавно Ніл Ґейман випустив музичний альбом.

 

Читайте також: Рушді та Ґейман серед 100 найвпливовіших людей світу за версією Time 

 

Джерело: Tumblr

Чільне зображення: bookforum.ua

 

22.05 внесено правки: виправлено назву Гільдії сценаристів США та уточнено походження письменника.