кримінальна відповідальність

Одеський суд зобов’язав агітатора за рф читати Багряного, Барку та Самчука

11.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Приморський суд Одеси зобов’язав проросійського інтернет-агітатора прочитати книжки українських письменників про радянські репресії. Про це ідеться у вироку.

Обвинувачений поширював антиукраїнські матеріали в російській соцмережі «Одноклассники». Зокрема чоловік поширював заклик «Давайте свергнем гидру Киевской нацистской власти наркоманов! Одесса — это Новороссия! Поблагодарим наших солдат, которые отдают свои жизни во благо нашего освобождения! Русский солдат, Одесса ждёт и молится за тебя!!!».

 

Суд визнав його винним у посяганні на територіальну цілісність України (ч. 1 ст. 110 ККУ) та в публічних закликах до захоплення державної влади (ч. 2 ст. 109 ККУ). Окрім вироку у формі позбавлення волі на 5 років із випробувальним терміном в 3 роки, суд зобов’язав правопорушника прочитати твори Івана Багряного «Тигролови», Василя Барки «Жовтий князь» та Уласа Самчука «Марія».

 

Нагадаємо, у 2021 році Малиновський суд Одеси призначив винному читання дитячого роману «Поліанна» Елеонор Портер. Раніше той же суд ухвалив рішення прочитати твори класиків світової та української літератури двом злочинцям.

 

Читайте також: Самвидав: «Сам пишу, сам друкую, сам поширюю, сам за це сиджу в тюрмі»

 

Чільна світлина: GETTY IMAGES