Міжнародна Букерівська премія

Оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022-го року

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Міжнародної Букерівської премії 2022, яку вручають за перекладені англійською художні твори, оголосило фіналістів. Про це повідомили на офіційному сайті премії.

Фіналістами стали перекладені книжки англійською мовою з  корейської, норвезької, японської, іспанської, індійської та польської. 

 

До короткого списку увійшли 6 авторів, серед яких переможці попередніх років Ольга Токарчук і Дженніфер Крофт, а також автори, вперше перекладені англійською.

«Heaven» Mieko Kawakami, переклад Samuel Bett, David Boyd, видавництва Picador, Pan Macmillan.

Оповідь у книжці ведеться від імені 14-річного хлопчика, який зазнає невпинних знущань. Його єдиний союзник — однокласниця, яка теж зазнає нападів хуліганів. Головні герої таємно зустрічаються, щоб знайти втіху в товаристві один одного, не підозрюючи, що їхні стосунки не залишилися непоміченими їхніми мучителями.

«Elena Knows» Claudia Piñeiro, переклад Frances Riddle, видавництво Charco Press

Ця книжка — детективна історія, яка переплітає кримінальну фантастику з інтимними розповідями про мораль та пошук особистої свободи. 

«A New Name: Septology VI-VII» Jon Fosse, переклад Damion Searls, видавництво Fitzcarraldo Editions

У книжці автор пропонує переглянути досвід читання, а також вплив цього процесу на людину. 

«The Books of Jacob» Olga Tokarczuk, переклад Jennifer Croft, видавництво Fitzcarraldo Editions

Події у книжці відбуваються у середині XVII століття. Молодий єврей таємничого походження прибуває в селище у Польщі. Незабаром він змінює не лише ім’я, а й свою персону. 

«Tomb of Sand» Geetanjali Shree, переклад Daisy Rockwell, видавництво Tilted Axis Press

Книжка розповідає про 80-річну жінку, яка впадає в глибоку депресію після смерті свого чоловіка, але бажає знову жити на повну.

«Cursed Bunny» Bora Chung, переклад Anton Hur, видавництво Honford Star

Корейський письменник Бора Чунг використовує елементи фантастичного та сюрреалістичного, щоб розглянути цілком реальні жахи та жорстокість патріархату і капіталізму в сучасному суспільстві. 

 

Переможець буде оголошений 26 травня 2022 року. Грошова винагорода складає £50’000 (майже 2 млн грн), які поділять порівну між автором та перекладачем.

 

Міжнародна Букерівська премія — одна із найпрестижніших книжкових нагород, яку щорічно вручають за найкращі перекладені англійською мовою художні літературні твори.

 

Як повідомлялося раніше, Міжнародна Букерівська премія оголосила довгий список фіналістів. Склад журі премії можна переглянути за посиланням. 

 

Читайте також про минулорічного лавреата Міжнародної Букерівської премії.