Міжнародна премія Олеся Гончара

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

23.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.

Премію присудили у номінаціях:

  • «Велика проза» — перемогу отримала збірка повістей «У дзеркальній сповідальні» Тараса Голоти;
  • «Мала проза» — журі відзначило збірку новел Богдана Гасюка «Поки сонце росте»;
  • «Поезія» — нагороду виборола збірка поезій «Передмовчання» Станіслава Новицького;
  • «Публіцистика» — премію присудили  за добірку есеїв «Альбом, у якому– ти» Любомира Лесоніна;
  • «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара» — журі відзначили розвідку «Якась вища сила зберігає мене…» Захара Зіненка.

 

 

3 квітня, у день народження Олеся Гончара традиційно планують вручення нагород. Воно відбудеться на літературно-мистецькому вечорі до 105-річчя з дня народження Олеся Гончара у Національному музеї літератури України.

 

Рішення ухвалило журі: Тетяна Куштевська, Наталія Бйорнер, Валентина Гончар, Леся Гончар, Олександр Балабко, голова — Дмитро Чистяк.

 

Міжнародна українсько-німецька літературна премія імені Олеся Гончара — літературна премія, заснована у 1996-му році німецькими меценатами – письменницею Тетяною Куштевською і підприємцем Дітером Карренбергом та Національною спілкою письменників України.

 

Як повідомлялося, 2018 року Міжнародну премію імені Гончара у номінації «Проза – роман або повість» отримала Анастасія Нікуліна з романом «Сіль для моря, або Білий Кит». 2021 року перемогу здобула Олена Півненко.