лавреати

Відома лавреатка Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2021 року

29.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2021 року перемогла миколаївська студентка Олена Півненко. Про це повідомив голова журі, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв Петро Перебийніс у фейсбуці.

 

«…Журі присудило Олені Півненко Міжнародну німецько-українську премію імені Олеся Гончара за роман «Єлень. Пряжа долі». Символічно кажучи, наша лауреатка стала авторкою роману року», – написав Перебийніс.

 

Він зазначив, що переможниці конкурсу 21 рік, вона студентка Миколаївського філіалу Київського Національного університету культури і мистецтв, факультет дизайну, графіки та реклами. Дівчина народилася й виросла у Миколаєві у сім’ї пожежника та медсестри. З дитинства захоплювалася міфологією. Писати почала у 14 років. Має вже кілька романів, створених на основі скандинавських і слов’янських міфів.

Роман «Єлень. Пряжа долі» – це історія про богів і смертних, про магію та стародавні вірування. Події роману відбуваються у наш час. Головна героїня – українка – потрапляє до іншого виміру, що застиг у магічному середньовіччі. Книжка вийшла друком у 2019 році у видавництві Ірини Гудим.

 

«Хочеться наголосити, що мова йде не тільки про виняткові творчі досягнення, а й про чітку громадянську позицію талановитої романістки. Просто вражає справді континентальне бачення Олени Півненко. Ця молода українська письменниця зуміла віднайти, відкрити глобальний художній образ європейського світу, європейської спільноти», – зазначив голова журі.

 

Міжнародна українсько-німецька літературна премія імені Олеся Гончара – літературна премія, заснована у 1996-му році німецькими меценатами – письменницею Тетяною Куштевською і підприємцем Дітером Карренбергом та Національною спілкою письменників України.

 

На конкурс приймаються як вже друковані, так і ще не оприлюднені твори україномовних авторів віком до 30 років, які живуть в Україні та за її межами. Рішення ухвалює журі, до якого входять Тетяна Куштевська, Валентина Гончар, Петро Перебийніс, Галина Тарасюк та інші. Голова журі – Петро Перебийніс. Урочисте вручення нагород переможцям традиційно відбувається 3 квітня – в день народження Олеся Гончара.

 

Зауважимо, на цьогорічний конкурс приймалися роботи лише у номінації «Роман року».

 

Як повідомлялося, 2018 року Міжнародну премію імені Гончара у номінації «Проза – роман або повість» отримала Анастасія Нікуліна з романом «Сіль для моря, або Білий Кит».

 

Нагадаємо, Міжнародна премія Івана Франка оголосила цьогорічних претендентів.