Артем Чех

Оголосили переможницю перекладацької премії від Українського інституту в Лондоні

04.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дейзі Гіббонс стала лавреаткою премії «Українська література в перекладі» від Українського інституту в Лондоні. Про це повідомили на сайті інституту.

Нагороду їй присудили за переклад п’єси «Час Пілатесу» Ольги Мацюпи та уривків воєнних щоденників Артема Чеха.

 

«Мені дуже приємно, що мої переклади настільки подобаються, що отримали нагороду. Але більш приємно було б побачити, якби й інші твори українських драматургинь, Артема Чеха та солдатів були невдовзі перекладені й видані англійською. Значна частина наших знань про Україну ґрунтується на роботах іноземців про Україну чи українців для іноземної авдиторії.  Якщо ми хочемо говорити з українцями на їхніх власних умовах, ми повинні читати твори, написані для українців, твори, що дозволяють читати українськими очима (в окулярах англійського перекладу, — наголосила Дейзі Гіббонс.

 

Темою цьогорічної премії Українського інституту в Лондоні була проза та поезія про російсько-українську війну. До журі увійшли поетка Саша Дагдейл, письменниця, перекладачка Галина Гринь, професор-славіст Уям Блекер і перекладачка й поетка Ніна Мюррей.

 

«Тексти-переможці, перекладені Дейзі Гіббонс, представляють два найкращі сучасні літературні голоси України. Щоденники Артема Чеха про його армійську службу — це ясний погляд, іронія та скептицизм, але водночас і глибока емоційність. П’єса Ольги Мацюпи — це дивний, експериментальний, косий погляд на війну», — заявив Уям Блекер.

 

Український інститут у Лондоні — це незалежна британська благодійна організація, яка підтримує українську культуру та формує діалог про Україну у Великій Британії та за її межами.

 

Нагадаємо, 2021 року перекладачі збірки оповідань Оксани Забужко Your Ad Could Go Here отримали премію AAUS (American Assoiciation for Ukrainian Studies).

 

Читайте також: Переклад як міст через Ла-Манш: українська драматургія мандрує до Великої Британії

 

Чільне зображення: ukrainianinstitute.org.uk