* ESC - закрити вікно пошуку
Георгій Ґонґадзе
Премію Ґонґадзе отримав Вахтанґ Кіпіані
21.05.2019Першим лауреатом премії імені Георгія Ґонґадзе став журналіст та історик Вахтанґ Кіпіані. Його ім’я назвали під час урочистої церемонії, яка пройшла сьогодні, 21 травня – у день, коли Ґонґадзе мало би виповнитися 50 років.
Лауреатові вручили спеціальну статуетку та сертифікат на суму $3000.
Вахтанґ Кіпіані — український журналіст, публіцист, історик. Головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK. Викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Засновник Музею-архіву преси.
Нагадаємо, що до фіналу потрапили журналісти: Вахтанґ Кіпіані, Тарас Прокопишин та Сергій Рахманін. До довгого списку увійшов 21 український журналіст.
До капітули премії цього року ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання «Українська правда» Олена Притула, голова Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Микола Демченко, експерт зі стратегій, керівник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи, член наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький, журналістка, перекладачка, власна кореспондентка журналу «Український тиждень» у Франції Алла Лазарева, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, журналістка, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, професор історії, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій.
Премія імені Георґія Ґонґадзе була заснована у квітні цього року. Нагорода покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому. Премію присуджуватимуть раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе.
Також читайте про претендентів від України на Літературну премію ЄС.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості