* ESC - закрити вікно пошуку
освіта
Окупанти намагаються змусити освітян викладати згідно зі стандартами рф та російською мовою
02.04.2022На півдні України у тимчасово захоплених містах окупанти намагаються запровадити навчальний процес у закладах освіти за своїми стандартами. Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
«Освітянам, які погодяться викладати навчальні предмети, обіцяють грошову винагороду. Також, окупанти продовжують робити спроби роздачі так званої гуманітарної допомоги місцевим мешканцям. При цьому вони привласнюють українську гуманітарну допомогу, що прибуває з міста Запоріжжя», — ідеться у повідомленні Генштабу.
Щодо навчання у тимчасово захоплених містах, то в Мелітополі директори всіх шкіл написали заяви про звільнення через небажання співпрацювати з окупаційними силами. Про це повідомив мер міста Іван Федоров в етері національного телемарафону.
Він зазначив, що ще 23 березня російські солдати обходили кожну школу і схиляли вчителів розпочати з 1 квітня навчальний процес російською мовою за програмою, відмінною від затвердженої в Україні.
Також 31 березня у Мелітополі російські військові вивезли у невідомому напрямку трьох директорок шкіл, які відмовилися від співпраці з ворогом, — Анжеліну Коваленко, Олену Галацан та Людмилу Чугай. Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова.
Крім того, російські військові викрали керівницю відділу освіти Мелітопольської міської ради Ірину Щербак. Про це теж повідомив Іван Федоров.
Депутатка Запорізької обласної ради Олена Бодасюк в коментарі для «Новин Приазов’я» розповіла, що російські сили чинять тиск на освітян і в тимчасово окупованому Бердянську, але, за даними депутатки, безрезультатно.
Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух в етері національного телемарафону зазначив, що примушують вести навчання російською і в Енергодарі, який теж тимчасово захопили окупанти.
Нагадаємо, станом на 20 березня окупанти зруйнували понад 500 закладів освіти. Лише на Київщині російські окупаційні війська знищили та зруйнували щонайменше 45 закладів освіти.
Джерела: Радіо Свобода, УНІАН
Чільне фото: Слово і Діло
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості