Будинок творчості письменників

Окупанти пошкодили Будинок творчості письменників в Ірпені

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Окупанти пошкодили Будинок творчості письменників у місті Ірпінь. Про це пише український письменник Андрій Кокотюха у Facebook. 

«Ірпінь. Будинок творчості. Для втаємничених: тут минали наші 1990-ті. Він і до війни був занедбаний. Проте не зґвалтований кацапами. Так, вони тут були. Корпуси збереглися – це добре. Прилетіло, але трошки. Всередині те, що лишає після себе всякий росіянин: воніща, погром», зазначає Андрій Кокотюха.  

Будинок творчості письменників у Ірпені відкрили навесні 1935 року у двоповерховому маєтку київського громадського діяча і підприємця Івана Івановича Чоколова, який він в 1905 році одним з перших збудував на підвищеному березі річки Ірпінь.

 

У 1936 році колишня дача Чоколова разом з прилеглою територією була передана у власність Спілці письменників України і названа Будинком творчості. Письменники оселилися не лише в центральному корпусі, а й в чотирикімнатній хатині, колись призначеній для прислуги, і в кількох невеликих будиночках на дві кімнати, зведених у двадцяті роки київськими профспілками. Після війни коштом держави й Спілки письменників України в Будинку творчості з’явились дві двоповерхові споруди.

 

В Ірпінському будинку творчості працювали й відпочивали Андрій Малишко, Микола Бажан, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олександр Довженко, Павло Тичина, Олесь Гончар, Степан Олійник, Дмитро Павличко, Анатолій Шиян, Леонід Смілянський, Платон Воронько, Микола Шпак, Олександр Ковінька, Кость Гордієнко, Петро Панч, Олександр Корнійчук, Павло Загребельний, Юрій Яновський та багато інших.

 

На території Будинку творчості письменників розташований парк Письменників. Довгий час місцевість і будинок були в занедбаному стані. У 2017 році Ірпінська міська рада та Національна спілка письменників України спільними зусиллями здійснили реконструкцію парку.

 

Як відомо, за даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

 

Нагадаємо, що будинок письменників «Слово» у Харкові потрапив під російський обстріл. А приміщення Каразінського університету повністю зруйноване. 

 

Крім того, окупанти пошкодили чи зруйнували щонайменше 9 українських бібліотек. 

 

Фото: Андрій Кокотюха

Інформація про Будинок творчості письменників: Туристичні марки

що більше читаєш – то ширші можливості