російсько-українська війна

Окупанти вивезли цінні дореволюційні книжки з бібліотеки Херсону

13.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Окупанти пограбували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, зокрема вивезли дореволюційні видання. Про це повідомила Херсонська міська рада у Telegram. 

«Сьогодні всі херсонці приймають вітання! На весь світ хочеш кричати слава Україні! Слава ЗСУ! Слава батькам, які виховали таких українських синів! Є і сумна новина. Окупанти вивезли дореволюційні видання, які  видавались у Херсонській губернії. Вони безцінні! Це найбільша колекція краєзнавчих фондів! Для науковців та викладачів, студентів і краєзнавців джерела інформації для досліджень», сказала директорка обласної бібліотеки імені Гончара Надія Коротун. 

 

Вона повідомила також, що «знищено інформаційний ресурс для всіх, кого цікавить історія південної частини України. Нам боляче це сприйняти! Маємо надію і віру, що ця колекція повернеться до рідної Гончарівки! Хай такі приємні новини про визволення України й Херсонщини приходять до нас щоденно!  Пишаюсь, що я українка! Перемоги всім нам!!!». 

 

Наразі достеменного переліку викраденого немає. Проте про це пишуть у соціальних мережах й інші працівники бібліотеки. 

 

 

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара — обласна універсальна наукова бібліотека у Херсоні. У ній було представлено видання 45 мовами світу. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 мільйона 200 тисяч томів.

 

Фонд бібліотеки містив рідкісні та цінні видання: 

 

  • Фонд дореволюційних, довоєнних і повоєнних видань.
  • Рідкісні видання XVIII століття. 
  • Мініатюрні видання: найменша книжечка розміром 17х20 мм «Лучше всяких лекарств, пития да явств» — зібрання прислів’їв видане в Москві у 1975 році. 
  • Книжки з автографами Олеся Гончара, історика Євгена Тарле, письменників: Миколи Бажана, Яківа Баша, Чингиза Айтматова. 
  • У колекції закордонних видань української діаспори є рідкісні видання творів Тараса Шевченка, Миколи Куліша, Євгена Маланюка та інші.

 

Нагадаємо, що у захопленому Маріуполі з уцілілого приміщення бібліотеки загарбники вивезли всі книжки «на зберігання».