* ESC - закрити вікно пошуку
російсько-українська війна
Окупанти вивезли цінні дореволюційні книжки з бібліотеки Херсону
13.11.2022Окупанти пограбували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, зокрема вивезли дореволюційні видання. Про це повідомила Херсонська міська рада у Telegram.
«Сьогодні всі херсонці приймають вітання! На весь світ хочеш кричати — слава Україні! Слава ЗСУ! Слава батькам, які виховали таких українських синів! Є і сумна новина. Окупанти вивезли дореволюційні видання, які видавались у Херсонській губернії. Вони безцінні! Це найбільша колекція краєзнавчих фондів! Для науковців та викладачів, студентів і краєзнавців — джерела інформації для досліджень», — сказала директорка обласної бібліотеки імені Гончара Надія Коротун.
Вона повідомила також, що «знищено інформаційний ресурс для всіх, кого цікавить історія південної частини України. Нам боляче це сприйняти! Маємо надію і віру, що ця колекція повернеться до рідної Гончарівки! Хай такі приємні новини про визволення України й Херсонщини приходять до нас щоденно! Пишаюсь, що я — українка! Перемоги всім нам!!!».
Наразі достеменного переліку викраденого немає. Проте про це пишуть у соціальних мережах й інші працівники бібліотеки.
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара — обласна універсальна наукова бібліотека у Херсоні. У ній було представлено видання 45 мовами світу. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 мільйона 200 тисяч томів.
Фонд бібліотеки містив рідкісні та цінні видання:
- Фонд дореволюційних, довоєнних і повоєнних видань.
- Рідкісні видання XVIII століття.
- Мініатюрні видання: найменша книжечка розміром 17х20 мм «Лучше всяких лекарств, пития да явств» — зібрання прислів’їв видане в Москві у 1975 році.
- Книжки з автографами Олеся Гончара, історика Євгена Тарле, письменників: Миколи Бажана, Яківа Баша, Чингиза Айтматова.
- У колекції закордонних видань української діаспори є рідкісні видання творів Тараса Шевченка, Миколи Куліша, Євгена Маланюка та інші.
Нагадаємо, що у захопленому Маріуполі з уцілілого приміщення бібліотеки загарбники вивезли всі книжки «на зберігання».
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості