російсько-українська війна

Окупанти зруйнували єдиний в Україні музей Єсеніна

03.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Обстрілами російських військових зруйнована школа у Харкові, в якій був єдиний в Україні музей російського поета Сєргєя Єсеніна. Про це повідомляють ЗМІ.

2 червня у центральний корпус школи у Київському районі Харкова влучила російська ракета та повністю його зруйнувала. У сусідньому навчальному блоці вибуховою хвилею вибило вікна, частково обвалились стіни.

 

«Коли прийшла — плакала. А що ще можна відчувати, коли це бачиш? Сьогодні ж Вознесіння Господнє, свято. Учора — День захисту дітей. Нехристі… На Благовіщення вони мені у квартиру гепнули, а зараз вони гепнули у школу. Так хотілося б, щоб побачили вони, ті «асвабадітєлі», від чого вони звільняють. Тепер у нас тут не буде нічого російського, нічого», — розповідає Світлана Бредун, вчителька російської мови та літератури, а також української, яка працює в школі понад 40 років. 

 

За даними рятувальників, у школі загинула одна людина. Жінку знайшли на сходах, які ведуть до підвалу. 

Музей заснований в 1995 році та відновлений у 2010 році. У ньому представлені книжки творів Сєргєя Єсеніна, фотографії, документи. Частина експонатів -копії тих, що зберігаються в музеї поета в москві. Окремий стенд присвячений перебуванню Єсеніна у Харкові.

 

Нагадаємо, за час повномасштабної війни росії проти України окупанти повністю зруйнували 161 освітній заклад, а 1611 — зазнали значних пошкоджень

 

Як відомо, російські війська повністю зруйнували приміщення Каразінського університету в Харкові. 

 

Джерело: Суспільне. Харків

Фото: Суспільне Харків