Календар подій

столиця літературного авангарду

2.10

Київ

19:00 PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2

Олег Коцарев проведе лекцію «Харків – столиця літературного авангарду»

PinchukArtCentre запрошує на другу лекцію літературної програми до виставки «Заборонене зображення».

Лекція письменника та дослідника Олега Коцарева «Харків – друга столиця літературного авангарду 1920-1930-х років» буде присвячена українським письменника-авангардистам, котрі працювали в Харкові у 1920 – 30-х роках: від Поліщука до Ялового, від Йогансена до Троянкер. Окрім того, лектор розповість про середовище і контекст, в якому творили письменники-експериментатори, та саме місто-експеримент Харків.

 

Літературна програма до виставки «Заборонене зображення» зосереджена на двох яскравих періодах харківської літератури минулого століття. «Червоний Ренесанс» був відчайдушною спробою позбутись провінційності української культури, а ідеї, озвучені у 1920-х роках, періодично актуалізуються до сьогодні. Шістдесятництво як суспільний феномен включає численні художні твори, які демонструють опір митців ситуації несвободи в СРСР. Література, що «випадала» зі встановлюваних системою рамок і вела діалог із цілим світом, сьогодні продовжує свою оригінальну історію і спонукає до нових прочитань та інтерпретацій.

 

Кураторка літературної програми — Тетяна Пилипчук, співробітниця «Харківського ЛітМузею», кураторка виставкових та освітніх проектів. Партнер заходу — Харківський літературний музей.

 

Олег Коцарев — поет, прозаїк, есеїст, журналіст, перекладач. Співупорядник (разом з Юлією Стахівською) антології «Українська авангардна поезія (1910-1930-ті роки)». Найновіша книжка Коцарева — роман «Люди в гніздах».

 

Вхід вільний.

 

Реєстрація обов’язкова.

 

Подія на фейсбуці

На обкладинці — Василь Єрмилов, Рельєф «А», 1920-ті рр.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект