Book Forum-2019

Олег Сенцов презентував на Book Forum нову книжку оповідань

23.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кінорежисер, письменник та громадський активіст Олег Сенцов презентував у межах Book Forum у Львові нову книжку своїх оповідань Маркет. 

«Маркетер» — збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки. Книжка вийшла у «Видавництві Старого Лева» спільними зусиллями з Українським ПЕН та за допомоги Анастасії Чорної, кастинг-директорки фільмів Олега Сенцова.

 

«Я давно запланував книгу «Маркетер», вона довго визрівала. Коли у працівників колонії був період «зимових канікул», я зрозумів, що час цієї книжки настав. І так збіглося: 11 оповідань з’явилось за 11 вихідних днів. Ця книжка, якоюсь мірою, є продовженням «Жизні», де йшлося про моє дитинство, – тут описані 90-ті, мої студентські роки. Але водночас вона інша, бо у «Жизні»  фокус був на мені (розповідь велася від мого імені), а у «Маркетері» – на моїх друзях, знайомих», – зазначив Олег Сенцов під час презентації.

За словами автора, книжка «Маркетер»  розповідає про 93-й рік, коли Сенцов приїхав із села та вступив у Сімферопольський ВНЗ на маркетинг: «Але ніхто з нас, студентів, не знав, на кого ми вчимося – слова «маркетолог» не існувало, тому ми називали себе «маркетерами». У книжці буде детально описано про те, як ми стали «маркетерами» і не стали «маркетологами». Втім, немає змісту цей сюжет переповідати, переконаний, що книжку треба читати, а фільм – дивитися».

 

Переклад оповідань українською мовою, який зробив Олег Осока, поданий поруч з оригіналом. Оформили збірку Оксана Йориш та Назар Гайдучик.

«Жизню» я писав у 30 років – про дитинство. «Маркетера» писав в 40 років – про себе 20-річного. Я завжди намагаюсь писати чесно. Для цього має минути певний час, щоб максимально абстрагуватися від своїх тодішніх переживань», – говорить Сенцов.

 

Також Олег Сенцов розповів, що за рік у Львові планує презентувати свої нові тексти, які вже існують в готових рукописах. Вони стосуються також і періоду ув’язнення.

Нагадаємо, що 2019 року у ВСЛ вийшла збірка автобіографічних оповідань Олега Сенцова «Жизня». Крім цього він є автором ще 2 збірок оповідань: «Оповідання» (Laurus, 2015) та «Купіть книжку — вона смішна» («Фоліо», 2016).

 

Раніше повідомлялося, що український режисер та письменник Олег Сенцов, який днями повернувся в Україну після 5 років незаконного ув’язнення в РФ, розповів, що привіз зі собою 15 зошитів нових текстів.

 

Видавництво Старого Лева