Олександр Грехов

Олександр Грехов створив серію портретів Шевченка в образах рідкісних тварин

20.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Олександр Грехов, автор виставки «Квантовий стрибок Шевченка», намалював нову серію портретів поета в образах тварин, які занесені до Червоної книги України. Про це повідомляє рух UAnimals.

Ілюстрації створені на прохання ініціативи UAnimals, яка опікується захистом тварин в Україні.

 

Художник Олександр Грехов зобразив рись, якої в Україні залишилося менше 400 особин; тритона-карпатського, що існує тільки у наших горах; Ведмедя Бурого, якого в цирках і на притравочних станцій більше, ніж в дикій природі. (Всього 250 особин залишилось на сьогодні в Україні); Та лося, якого прямо зараз мисливське лоббі намагається виключити із Червоної Книги України.

Нагадаємо, що минулого місяця у київському метро з’явилася виставка «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». На плакатах авторства Олександра Грехова Тарас Шевченко був зображений в образах Термінатора, Дарта Вейдера, Гаррі Поттера та ін.

 

Через тиждень більшість постерів виставки знищив юнак, озброєний ножем. Відтак організатори вирішили достроково закрити виставку.

 

Згодом стало відомо, що постери порізав активіст Юрій Хорт (Юрій Павленко). На своїй Facebook-сторінці він закликав «розібратися» і з художником, і з директором музею Тараса Шевченка, який був співорганізатором виставки, і навіть з магазином Nevpynno, який випустив значки з ілюстраціями Грехова.

 

Через погрози власники Nevpynno були змушені тимчасово закрити підрозділ крамниці, де продавалися значки.  Також були скасовані заплановані виставки плакатів з Шевченком у Львові та Вінниці.