варварство

Виставку Шевченків забрали з київського метро

18.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро» були змушені достроково закрити. Про це повідомляє Національний музей Тараса Шевченка на своїй Facebook-сторінці.

 

Згідно з повідомленням, на вихідних більшість постерів виставки знищив юнак, озброєний ножем.

 

Організатори виставки зазначають, що за 10 днів експонування плакатів вони отримали сотні позитивних відгуків від відвідувачів.

 

Проте, за їхніми словами, не обійшлося і без негативних коментарів.

 

«Ми очікували такої реакції, але сподівались цивілізованого діалогу. В цьому і полягає місія музею – щоденними і планомірними кроками сприяти популяризації Тараса Шевченка, як людини, поета, художника, живої особистості», – наголосили у Музеї Шевченка.

 

«Мистецтво – простір діалогу. Діалогу поколінь, діалогу цінностей, діалогу інституцій. Але діалог – це передусім взаємоповага. Ми проти агресії та вандалізму. Тому колективно вирішили достроково закрити виставку. Безпека пасажирів та відвідувачів виставки важливіша за ідеологічні чи художні амбіції», – сказано в заяві.

 

В установі підкреслили, що такі акти вандалізму та агресії не лише порушують Закони України, але й «заперечують саму спробу створення мультикультурного простору, штовхають нас до тоталітарного суспільства, коли окрема група людей вирішує, яке мистецтво має право на існування, а яке є «дегенеративним» або «неправильним»».

 

У музеї засудили такі прояви агресії і наголосили, що, як культурна інституція національного рівня, і надалі виступатимуть за свободу художнього виявлення та культурний діалог.

 

Тиждень тому ми повідомляли, що у столичному метро з’явилася виставка «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». На плакатах авторства Олександра Грехова Тарас Шевченко був зображений в образах Термінатора, Дарта Вейдера, Гаррі Поттера та ін.