ЗМІ

Онлайн-ЗМІ та соцмережі стали популярнішими серед українців за ТБ

23.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

2019 року вперше в Україні інтернет-медіа та соціальні мережі за популярністю обійшли телебачення. Про це свідчать результати щорічного опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2019 р.» від USAID-Internews.

 

Дослідження показало, що 68% респондентів використовують соціальні мережі для отримання новин, що на 15% більше, ніж минулого року. Натомість популярність та охоплення аудиторії телеканалами знизилися до 66%, тоді як минулого року це число складало 77%.

 

Також результати опитування продемонстрували, що українці стали набагато менше довіряти ЗМІ. Так довіра до всіх традиційних медіа впала в середньому на 11%, у порівнянні з 2018 роком. Довіра до загальнаціональної преси складає 19%, до місцевого радіо – 22%, до загальнонаціональних телеканалів – 49%. Водночас довіра до загальнонаціоанальних інтернет-медіа складає 51%.

 

«Ми вивчаємо загальнонаціональне ставлення населення до ЗМІ в Україні з 2012 року. Як ми бачимо за результатами цьогорічного опитування, зростання ролі інтернету та цифрових медіа змінює спосіб споживання новин та інформації в Україні.

 

Через поширення дезінформації в інтернеті та труднощі з її виявленням, важливо, щоб якісна, неупереджена журналістика була доступною там, де люди дізнаються новини», – заявила директорка Internews в Україні Джилліан МакКормак.

 

Читайте також про те, яким має бути культурний контент у медіа