радіодиктант

Оприлюднили текст радіодиктанту національної єдності

11.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З’явився текст XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2020. Текст опублікований на сайті UA: Українське радіо.

 

Нагадаємо, що автором тексту став письменник та видавець Іван Малкович.

 

ВИКЛИКИ КНИЖКОВОЇ ЕРИ

 

Наприкінці минулого тисячоліття читачі стурбовано запитували: «Невже електронні носії витіснять традиційну книжку?» Але коли Джоан Ролінґ написала «Гаррі Поттера» і її серія романів розійшлася стомільйонними паперовими накладами, це питання втратило свою гостроту.

 

Сьогодні більш-менш зрозуміло, що електронні носії, принаймні поки що, не створюють кардинальної загрози паперовим книжкам. Проте з’явилися вони не випадково. Гадаю, це Бог так готує нас до далеких мандрівок. Це він підсунув нам ґаджети, щоб ми змогли колись забрати з собою на інші планети свої улюблені книжки, музику, фотографії, картини, — бо як інакше вдалося б це зробити?

 

Отож доки Ілон Маск ще тільки на півдорозі до інших світів, паперова книжка в безпеці. Однак деякі науковці стверджують, що коли люди нарешті зможуть зачати й народити в космічних умовах нове життя, то таке людське дитя буде схоже радше на знайомий кінематографічний образ «енелятка» — з великою головою, очима на пів обличчя, слабкими м’язами. Для нього, на відміну від нас, такі приємні відчуття, як гортання сторінок, запах паперу, будуть невідомі. І ось, напевно, вже аж тоді й запанує ера електронної книжки.

 

Але й це не страшно: головне — читати, і не так важливо, з яких носіїв. Бо книжки — це знання й емоції, які, на відміну від щоденного потоку інформації, залишаються з нами надовго.

 

Станом на 00:00 11 листопада «Українське радіо» завершило прийом електронних листів із текстом Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери».

 

За інформацією Суспільного, на перевірку надійшло 13 тис. 834 електронни листи. Паперові листи «Українське радіо» прийматиме ще 2 тижні. Тексти перевірятимуть від одного до двох місяців. До Нового року мають оголосити переможців, які отримають символічні подарунки.

 

ХХ Радіодиктант національної єдності відбувся 9 листопада, у День української писемності та мови в Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського. Серед офіційних представників влади на диктанті були: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, уповноважений із захисту мови Тарас Кремінь, 3-й секретар посольства Японії в Україні Сатору Хомма та ін.

 
До написання радіодиктанту також долучилися відомі актори й музиканти: Ахтем СеїтаблаєвАнжеліка Рудницька, Наталя Сумська та ін.

 
Диктант тривав 23 хвилини. Посольства, культурні інституції, бібліотеки та навчальні заклади організовували події у Facebook і писали диктант у повному складі. Традиційно роботи також приймають шрифтом Брайля. А Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс ім. В. Г. Короленка, у якому навчаються діти з порушеннями зору, долучався до онлайнвоої Zoomтрансляції.
 

За хештегом #РадіоДиктант2020 українці у всьому світі розповідають у соцмережах, як вони писали диктант. Серед них — дипломати з Південної Африки, Казахстану, Македонії, полярники зі станції «Академік Вернадський», українці Мексики, Китаю, Нідерландів та ін.

 

Також рекомендуємо пройти тест на знання української мови.