Воєнна проза

Військовий щоденник ветеранки АТО стане театральною виставою

04.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Автобіографічну книжку ветеранки війни на Сході України Валерії Бурлакової «Життя P.S.» драматизували. П’єсу ставлять у Театрі ім. Марії Заньковецької.

 

Режисер вистави — Назар Павлик, інсценізація — Ольга Анненко, сценографія — Наталя Тарасенко, помічник режисера — Тетяна Когут, музичне оформлення — Назар Павлик.

 

Роль Лєри виконує Мар’яна Кучма, Морячка — Олесь Федорченко.

 

Згідно зі синопсисом, у виставі описується інша сторона бойових дій очима жінки, яка на лінії фронту знайшла коханого. Розповідь відкриває завісу на незручні теми сучасної історії країни: воєнний побут, дискримінація жінок-воїнів, спотворення фактів через медіа та ін. Книга фактично є фронтовим щоденником, в якому зображується реальність, відмінна від нашої. Часом жорстока, часом абсурдна, а часом і така, що вселяє надію та сенс жити.

 

Глядач матиме змогу познайомитися з правдою про війну крізь призму спогадів Валерії. І як спогади інколи схожі на сон, так і репрезентована дійсність нагадує життя уві сні, де головна героїня вже заздалегідь знає все, що їй доведеться пережити, але не може відвернути неминучість подій.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Валерія розповіла, що ідею театралізації сприйняла чудово.

 

«Мені дуже хотілося б побачити нашу історію «збоку», іншими очима. Довіру викликало і те, що акторка, яка гратиме мене — з нею ми, власне, попередньо говорили і домовлялися — надзвичайно близько до серця приймає війну. Це Мар’яна Кучма. Її батько воював», — зізналася вона.

 

Читайте також: Від окопів до мелодрами: якою буває українська воєнна проза