* ESC - закрити вікно пошуку
наукове товариство шевченка
Перекладач Віталій Чернецький очолить Наукове товариство імені Шевченка у США
17.12.2024Перекладач і літературознавець Віталій Чернецький стане новим директором Наукового товариства імені Тараса Шевченка у США. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба.
До того Віталій Чернецький обіймав посаду першого віцепрезидента НТШ і делегата у Всесвітній раді. З 2018 по 2024 рік директоркою НТШ була літературознавиця, докторка наук Галина Гринь.
Віталій Чернецький — славіст, літературознавець, перекладач. В його перекладі зокрема вийшли книжка «Зимовий король» Остапа Сливинського, антологія «Писати під вогнем: Поезія і проза з України та Black Country», роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович та інші.
Наукове товариство імені Шевченка — всесвітня українська академічна організація. Утворена 23 грудня 1873 року у Львові, за фінансування меценатів з Наддніпрянщини як Літературне товариство імені Т. Шевченка, у 1892 назву змінено на Наукове товариство ім. Т. Шевченка.
Особливого розквіту досягла в період головування Михайла Грушевського (1897—1916). У 1920-30-х роках зазнавала переслідувань від польської влади, 1939 зліквідована радянською владою; відновлена 1947 року в Західній Європі та Сполучених Штатах Америки, де стало відоме як Shevchenko Scientific Society. З 1989 року організація знову діє на території України.
Як повідомлялося, у 2023 році у Львівській національній науковій бібліотеці України імені Василя Стефаника оцифрували частину спадщини Наукового товариства імені Шевченка.
Читайте також: Товариство «Руська бесіда»: видавничий рух від москофільського «язичія» до національного пробудження
Чільне зображення: колаж Читомо
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості