журнал

Перше число відновленого журналу «КІНО-КОЛО» виходить друком

23.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У видавничому домі «Антиквар» вийде друком перше число відновленого часопису про українське кіно та кіновиробництво «КІНО-КОЛО». Про це повідомляється на сайті журналу.

Перший випуск журналу називається «Україна в огні».

 

«Це назва кіноповісти Олександра Довженка. Таке нехитре, але болісне гасло має й це число відновлюваного на папері часопису “КІНО-КОЛО”. Осмислюємо й висловлюємося про російсько-українську війну, котра триває століттями у тих чи тих формах», — зазначив головний редактор журналу Володимир Войтенко.

 

 

Робота над випуском тривала майже три роки.

 

«Війна виявилась надто потужним чинником. Втім це не зупинило наших намірів. А дало можливість якнайглибше усвідомити їх і бути рішучими у втіленні цих мрій», – наголосила директорка видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман.

 

За словами Ганни Шерман, професійне друковане видання — свідчення зрілості мистецької галузі: «Це мотивує нас як видавців до розвитку профільних мистецьких часописів».

 

На обкладинці першого випуску плакат братів Стенберґів. На ньому Амвросій Бучма у довженковому «Арсеналі» в ролі німецького воїна Першої світової, вражений німецькою ж хімічною атакою. 

 

 

За словами Войтенка, цей кінообраз «є ніби видивом скривавленої та зболеної Вкраїни. Війна на ґрунті світогляду й культур. На полі кінематографічному не останньою чергою».

 

Відновлений журнал містить більш як двадцять публікацій, які викладені в рубриках «Розмовне коло», «Тематичне коло», «Історичне коло», «Критичне коло» й «Коло майбутнього». Серед авторів видання Володимир Войтенко, Сергій Тримбач, Ірина Цілик, Сергій Буковський, Дмитро Десятерик, Володимир Тихий, Вадим Скуратівський, Андрій Кокотюха, Денис Іванов, Дмитро Томашпольський та інші. 

 

«Ми продовжимо писати про українське кіно, говорити про кінематограф із його творцями, дискутувати про кіно й кінопроцеси, критикувати, аналізувати й закохувати в нього публіку», — зазначили у виданні.

 

 

Офіційна презентація першого випуску запланована на 28 червня.

 

Передзамовити перший випуск можна через фейсбук-сторінку видання або пошту antykvar.magazine@gmail.com. Вартість журналу — 400 ₴, обсяг — 180 сторінок, наклад — 1000 примірників. 

 

Журнал виходив протягом 11 років з 1997 до 2008, після чого проєкт поставили на паузу, яка тривала 14 років.

 

Нагадаємо, у межах проєкту «Екземпляри XX. Літературно-мистецька періодика XX століття» Читомо опублікувало статтю «Вільне падіння — вавілони та вавілончики української кінокритики 1990-х», де й згадували про цей журнал.

 

Читайте також: Стрімка історія журналу «Кіно», або чому в Україні досі бракує притомної кінокритики

 

Зображення: Кіно-Коло