втрати-2023

Пішла з життя книжкова дизайнерка Олена Рубановська

04.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Померла художниця, книжкова дизайнерка, засновниця видавництва м’яких тканинних дитячих книжок «Кашалот» Олена Рубановська. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця Видавництва Старого Лева Мар’яна Савка, інформацію також підтвердила дитяча письменниця Анна Кирпан.

«Олена мала винятковий талант “зливатися” з текстом, створювати інтелігентний, витончений дизайн, з повагою й уважністю до матеріалу. Вона була новаторкою і створювала знакові проєкти, дуже затишні видання, які хотілося розглядати, торкатися, читати й перечитувати безліч разів»,  — розповіли у творчій студії «Аґрафка».

 

Олена Рубановська навчалася у школі № 3 в Івано-Франківську. Закінчила Українську академію друкарства у Львові, перевівшись туди з Прикарпатського університету.

 

Дипломною роботою дизайнерки була книжка «Сорока-білобока», яка згодом вийшла друком у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Разом із братом Кирилом заснувала видавництво «Кашалот» для дітей від народження до шести місяців.

 

Авторка дизайну книжок «Вогні святого ельма» Катерини Бабкіної, «БотакЄ» Тараса Прохаська та багатьох книжок Тимофія Гаврилова, створила перший логотип Видавництва Старого Лева.

 

Проживала в Ріміні, Італія. Причиною смерті Олени Рубановської стало онкозахворювання.

 

Як повідомлялося, у серпні 2023 року пішла з життя українська дитяча письменниця, перекладачка та поетка Тамара Коломієць.

 

У 2023 році з життя пішли також письменники Мілан Кундера та Кормак Маккарті.

 

Джерело : Суспільне

Чільне фото: Tretiak Anastasia