втрати

Помер письменник і лавреат Пулітцерівської премії Кормак Маккарті

14.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У віці 89 років помер американський письменник і лавреат Пулітцерівської премії Кормак Маккарті. Про це повідомляють у видавництві Alfred A. Knopf у Twitter.

«Письменник Кормак Маккарті помер сьогодні природною смертю у своєму будинку в Санта-Фе, штат Нью-Мексико. Йому було вісімдесят дев’ять років», – написали у видавництві. 

 

Новину про смерть Маккарті у Twitter також прокоментував письменник Стівен Кінг. Він написав, що, можливо, Кормак Маккарті найбільший американський письменник його часу: «Він створив прекрасні твори, але я сумую через його смерть».

 

Кормак Маккарті – американський письменник і сценарист. Народився 20 липня 1933 року. Перший роман автора «Зберігач саду» вийшов у 1965 році.

 

Окрім цього, Кормак Маккарті автор книжок «Кривавий меридіан», «Старим тут не місце», «Пасажирка», «Стелла Маріс» та інших.  

 

За свій роман «Дорога»  він отримав Пулітцерівську премію у 2007 році.  Головні герої роману – батько й син. Вони є одними із небагатьох людей, які вижили внаслідок неназваної катастрофи, що спричинила кінець звичного світу. Батько й син не називають один одного іменами – вони безіменні вцілілі, які намагаються вижити й надалі, ідучи довгою холодною дорогою в надії знайти краще життя біля океану.

 

Українською мовою роман «Дорога» вийшов у перекладі Максима Нестелєєва та Віталія Осики у видавництві «Темпора» у 2022 році. 

 

Також видавництво повідомило, що невдовзі очікується з друку видання Маккарті українською «Кривавий меридіан». 

 

 

Як повідомлялося раніше, на 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев.