втрати-2023

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

06.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.

«Пам’ятаю його у 80-і молодим художником-графіком, редактором журналу “Барвінок”. В ті часи, ми, молоді ілюстратори, тільки починали свій творчий шлях. Саша був для нас недосяжною вершиною і вже тоді неперевершеним майстром в ілюстрації. Всі ми підпали під його вплив, і намагалися копіювати його стиль. Але це було неможливо, тому що він однаково сильно малював у різних стилях, залишаючись при цьому собою», — написала вона.

 

Олександр Міхнушев — художник, ілюстратор, карикатурист.

 

Народився 24 жовтня 1955 року. Живе в Києві. За освітою – архітектор, однак усе життя присвятив книжковій графіці. Його карикатури публікувалися в багатьох періодичних виданнях України, зокрема й у журналі «Перець». У 1970–1980-х роках був художнім редактором журналу «Барвінок». Пізніше ілюстрував журнали «Однокласник» і «Малятко». Також малював журнальні комікси, робив малюнки до словників. Ілюстрував книжки для дітей і підлітків, народні казки, співпрацював із видавництвами «Веселка», «Радянська школа», «Молодь» та «Коник», де оформив два томи пригодницько-фантастичного роману Сергія Оксеника «Лісом, небом, водою».

 

Переможець конкурсу ім. Валерія Зелінського «Карикатура в українській пресі», володар золотого диплома 2010 року.

 

 

Переглянути інші роботи Міхнушова можна на його сторінці в одній із мистецьких соцмереж.

 

Нагадаємо, 2021 року померла відома художниця Вікторія Ковальчук.

 

Читайте також: Поети, видавці, дисиденти: кого забрав від нас 2022-й

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка групи “Ілюстрактор”